Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SD karta, ochrana proti přepsání

Dobrý den.
Na SD kartě mám nahrané písničky, které poslouchám v autorádiu. Je zaplněná asi z 50 %. Chci přidat další soubory, ale hlásí mi systém, že je zapnutá ochrana proti smazání. Páčka z boku Sd karty je ve správné poloze a opakovaně jsem vyzkoušol obě možnosti avšak bez výsledku. Prosím poraďte jak mám sd kartu odblokovat, abych mohl přidat další soubory. Nerad bych přišel o to co na ní mám. Děkuji

Na to jsem také myslel, zálohovat obsah pak kartu zformátovat a pak se pokusit vše dát zpět včetně nových souborů, ale bojím se, že karta ba nemusela fungovat vůbec. Takto jsem formátoval USB disk (z aplikace chytré televize), pro nahrávání z chytré televize. Bohužel nevidí USB disk ani chytrá televize ani počítač, takže je mi k ničemu. Domnívám se, že paměťové médium má nahraný základní ovládací program, který když se formátováním smaže, tak je medium k ničemu. Ledaže by se dal odněkud ze stránek výrobce stáhnout.

Karty i flashky se formátovat dají normálně.Jestli ta SD karta blbne nebo nejde,stejně to musíš zkusit.Pokud odchází,tak si prostě koupíš novou,je to dneska spotřební materiál.Máš dvě možnosti:1/karta je stará,čili má pár GB a minimální cenu,tak ji vyhodíš a za stovku si koupíš jinou.2/karta je nová,čili zřejmě ještě v záruce.Takže ji budeš reklamovat.Protože se takovéto věci neopravují,dostaneš novou nebo peníze zpět a za ty si koupíš novou.

Bohužel nevidí USB disk ani chytrá televize ani počítač, takže je mi k ničemu.

-to je USB flash disk nebo HDD v USB?Není vidět ani ve správě disků nebo jiném PC?

V tom to asi nebude, nemám na autorádiu vstup pro kartu, ale používám transmiter ve kterém je karta bez toho abych ji vyjímal. Nyní jsem ji vložil do foťáku a udělal snímek, který se na kartu uložil. Takže nejde ukládat/mazat audio. Je docela možné, že když jsem před lety audio nahrávky na kartu ukládal, možná sám jsem nastavil možnost proti smazání.

velmi záleží aj od toho,ako ktoré zariadenie kartu používa a ako narába s internou štruktúrou súborov,každé si to prispôsobí po svojom a potom sa môže stať,že niektoré zariadenia sa začnú tváriť,že karta je nejako chránená proti prepisu a nemusí sa jednať o zlyhávajúcu kartu,len o to,že jedno/alebo aj každé používané/ z používaných zariadení vytvorilo svoju štruktúru súborov,s ktorou iné nevedia plnohodnotne pracovať,len čítať.......

Není mi jasné, zda po sformátování karty, bude tato fungovat, zda ji vůbec ve spávě disků budu vidět (po zkušenosti s fleškou si nejsem tak docela jistý) a budu mít možnost vše co jsem na ní měl znovu nahrát a přidat další soubory. Jsem si téměř jistý, že to není tím, že by karta odcházela.

Odhodlal jsem se kartu zformátovat. Hlásilo mi to: Disk je chráněn proti přepsání a formátování se neuskutečnilo ani po několika pokusech. Napadlo mě znova zkusit přidat obsah jedné kazety převedené do MP3. Bez problému se na SD kartu zkopíroval celý obsah souboru cca 48 Mb hudby a i další soubor se zkopíroval bez problémů, takže problém je vyřešen. U těchto dvou posledně přidaných souborů není autorun, takže je musím spouštět ručně. Jinak v pořádku.