Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Avast nejde aktualizovat

Zdravím mám problém s antivirem je to sice jen free verze protože považuju zbytečně si pořizovat placenou verzi ;) ale problém je že pokud antivir nabídne nové aktualizace a já je nechám stahovat tak se mi napíše že se vyskytla neznáma chyba a žádná aktualizace se nenainstaluje , jedine co pomohlo bylo smazaní antiviru a znova jeho instalace ale dneska opět nejde nainstalovat aktualizace zase se vyskytla neznámá chyba ,nevíte někdo jak to řešit?...či má avast nějaký problém.

Riešenie: Avast uninstaller.exe v Núdzovom režime. Do Windows nepatrí žiaden šmejd AV.
https://www.avast.com/uninstall-utility

Jediná múúdra rada znie:
Sprav si z vyladeného, čistého systémovo oddielu bitovú zálohu pod WinPE alebo pod Linuxom (nie live, za behu, kvôli narušeniu integrity dát počas obnovy), a máš po starostiach. Obnova z Image zálohy v prípade akéhokoľvek neidentifikovaného SW či iného problému je stonásobne rýchlejšia a pohodlnejšia záležitosť, než si živiť parazita, špicľa, šaškujúcu, spomaľujúcu brzdu v OS.

Backupper si vyber z vlastnej vôli nejaký free na nete, označený expertmi zlatou visačkou, TOP, No1.

Do Windows nepatrí žiaden šmejd AV
A jak tazatel pozná,že má napadené pc a pokud používá internetové bankovnictví tak je to opravdu skvělá rada.
No a pro tazatele-nevím,co vše používáš teď,ale pravděpodobný uninstal a instal free-
https://www.comodo.com/home/internet-security/free-internet-security.php

Pro občasnou kontrolu můžeš použít i-
free-https://www.malwarebytes.com/
a
https://www.eset.com/cz/online-scanner/
No a jsem si i jistý,že po comodu stejně nic nenajdou.

kolemjedoucí šátečku kolem se tóoč, kolem se toč.

Obnova z čistého Image v prípade absolútneho paranoika sa dá opakovane vykonať nielen pri každom prístupe na bankovnictví, ale "normálnejším pakom" stačí vykonať raz za 24-hodín po odchode od PC mašiny. Ráno, za rosy, vstaneš, cvrkeš prštekom do myši či klávesnice (v Bios S3) a máš z RAM na monitore systém, ako maľovaný, panenský zo zálohy. (Takto roky fungujú veškeré PC či servery NSA, CIA, Pentagon apod.)

Robota v prípade rýchleho HW (u mňa v prípade 25GiB dát na systémovom oddiele zo zálohy) cca 8 minút.

Lustrovať blbým AV diskv, v lepšom prípade načatá hodina, v prípade live AV cd/usb Sysrescue z externého média, max. 45 minút.

Pritom dnes na napadajú výhradne browsery škodnou. Vírusy, kde ty časy jsou? Na vírusy je tu jedine účinná kontrola pri spiacom OS na disku, u mňa No1: Dr.Web Live cd z ISO.

Pozn.:

Pakovia, lamy, BFU ani nevedia k čomu slúži Integrovaný Firewall, súbor Host, prípadne ako ho majú manuálne nastaviť. V tom je problém. Nie cpať si AV do OS.