Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalé spouštění a načítání

Mám noubuk HP Compakt nx 6125 intel i3 Poslední dobou má hodně pomalé spouštění a načítání . Pomohlo by ke zrychlení dát větší intel třeba i5 nebo i vyšší ? Jsem jenom uživatel ( pošta , vyhledávání na internetu , prohlížení foto , stažení filmu a podobně ). Děkuji za radu a info. Jsem starší ročník tak že mé vědomosti na toto téma nestačí ale rád se přiučím =)

Když to kdysi fungovalo normálně a teď ne, není to zestárnutím procesoru. Buď tam je virek, nějaké zbytečné spuštěné programy, nebo se to přehřívá. Zatížení procesoru jde zjistit, stejně jako teploty. Pro začátek jdou zkusít tisíckrát zmiňované programy AdwCleaner a Malwarebytes a notebook zbavit prachu a hmyzu..