Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Android 7.0 - úsporný režim?

Dobrý den,

Můj původní mobil s Android 5.1 disponoval úsporným režimem, který sice spoustu funkcí zakázal a používání aplikací omezil na minimum, ale mobil vydržel podstatně déle.

Před pár dny jsem si však koupil nový mobil s Android 7.0, kde jsem žádný úsporný režim nenašel. V menu, co se "vysune" ze shora obrazovky taková možnost není, ani ji nelze přidat.

Když dám nastavení baterie, tak je tam "Pohotovostní inteligentní řízení spotřeby" a "Spořič baterie".

I když obě zapnu, tak se mi zobrazí zbývající čas 19 hodin při 90%. A to přesto, že má o 75% větší kapacitu baterky než starý mobil, který po aktivaci úsporného režimu vydržel bez problém několik dní.

V podstatě to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem si ho kupoval. Starý mobil měl opotřebovanou a slabou baterku. Nevíte, prosím Vás, co s tím?

Děkuji.

Ano, máte pravdu.

Funkce úsporný režim je zabudovaná přímo do systému, takže se může zdát, že je to obecná funkce Androidu, ale není.

A i to, že výdrž baterie ovlivňuje celá řada faktorů a proto ji nelze jednoznačně určit. Mobil skutečně vydrží podstatně déle.

Jenom bych se chtěl ještě zeptat, co je to vlastně "Pohotovostní inteligentní řízení spotřeby"?

Funkce "Spořiče baterie" je tam jasně popsaná, ale o téhle funkci tam není ani slovo.

Prosím Vás, o vysvětlení.

Děkuji