Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušenosti s kvalitou moderních TV

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s jednotlivými výrobci TV.

Abych to trochu upřesnil, tak hodlám koupit nějaký 32 (40) " televizor do ložnice. Důležitá je pro mě hlavně kvalita celkového provedení a také obrazové podání. Moderní funkce SMART TV klidně oželím, ale chtěl bych TV na dobu delší, než je záruční doba.

Mezi mé kandidáty patří TV Panasonic (např. model TX-40ES513E) montované v ČR. Dále preferuji značky LG nebo Samsung. Na TV Samsung jsem ale četl reference, že se jejich kvalita snížila a je tedy třeba při výběru jít minimálně o modelovou řadu výše. Navíc co se životnosti týče, tak prý jsou "načasované" na záruční dobu.

Děkuji za každý příspěvěk či radu.

No určitě je na tom líp Samsung než LG ,ale je to defakto jedno co za výrobce pokud to nejsou Tv typu Sencor apod.Panasonic už taky není co bejval,měl povedený modely dřív jenže co bylo to bylo.Obrazový podání - LG jsou IPS panely který jsou i v jinejch TV ,Samsung je v druhý polovině Tv s VA panelma (obrazově líp hodnocený).Pokud jde o kvalitu obrazu tak vzít s 100Hz panelem jenže to je vyšší cennová kategorie.

Tak starej typ a 100Hz panel alspoň co ofic uváděj tak ta ok je,jenže to je dneska o ceně která je někde nad 25000kč + (100Hz panely).Si musí ujasnit co chce taky jestli IPS (LG panely) nebo VA (Samsung,Sharp panely) a pak koukat na ostatní značky (Philips,Panasonic,Sony apod) kdo tam co nacpal za panely.

• Tak starej, tu TV sem nekupoval vcera.
Ale kvalitni je a to i po audio strance a to mam asi uz 2 roky bokem jeste v krabici mini domací kino, jeste rok tak uz to bude zastatala technologie :-), kazdopadne vybalovat sem nepotreboval ta LG ma uz i tak velmi kvalitni zvuk, treba takove hvezdné valky v UHD je ten obraz opravdu dovolim si rict az "spickovy" s barvy blyzko reality, z mé strany spokojenost, jeste k tomu alespon pro me za rozumnou cenu.

• Pak zbytek, co ti mam na to rict, v kazdém vlakne to bude stejné, ja napisu ze jsem s LG spokojen (nejsem u me prvni televize ani monitoru od LG) a ty ze nebrat, s tim uz nic neudeláme.
* Pak sou modely co sou lepsi a nektere horsi, ale to plati u kazdé znacky, kdybych se mel drzet podle toho co pisou na internetu tak bych nemohl koupit nic , by me nezbylo nic jineho nez zakoupit na misto TV snad jen "loutkové divadlo"..

Ja ale neříkám Tv LG nebrat,jasně že záleží na konkretnim modelu a ne jenom na značce.Sem akorát napsal že je IPS a Samsung Va.U tv na rozdil od monitoru sem na mizerný podsviceni nenarazil,tatik kupoval 2x Panasonic obě IPS panely od Lg a obraz perfektní, tam se ale ofic uvádí že VA maj lepsi černou což nepoznaš pokud nepostavis vedle sebe,o kvalitě všech značek si iluze nedělám kamoš koupil Sharp orig JPN a po 3 letech je ko.:-)

AH-IPS je takové jaké je, u UHD bych urcite privital radeji VA (které zacal osazovat i Sharp po tom co zastavil vyrobu plasmy), ale nezakupoval jsem ji uz i z duvodu mensiho oteverni uhlu (co ja vim nakych 45-50° muze mit VA ?), navic u VA (PSA) bych doporucil byt i trosku dal u TV, kde pri rychlejsim pohybu ma vetsi dgradaci obrazu jako AH-IPS.
*A zas takovej "cumilek" taky nejsu, abych kupoval OLED za 2 000Eur :-*.

Tak na Tv nekoukám mám tu ještě 100Hz CRT která je skoro trvale vyplá krom že sem tam pustím nějakej konzert na DVD.:-) Jak je na tom dneska Sharp čert ví byli zadlužený jak prase a koupili to Číňani tak otázka jaký budou jejich Tv dál jestli na stejný kvalitní úrovni nebo půjde značka kouřit...

Viděl sem i doporučoval Sonky FHD s 100Hz panelama,obraz super jedou dodnes (panely IPS LG) Samozřejmě pak už je to na dohadování IPS vs VA u Tv a kdo co zastává.U Sencoru nemusí bejt problém obraz když se narazí na lepší kus,jenže se serou jak na běžícím pásu.Jako vystavený Tv někde v centru no nevím ,záleží na nastavení a pak ti vždycky nějaká tv vynikne když se bude chtít....

Ty máš IPS jo? To moc nedělali většinou měli VA Tv....Jako dneska bych Tv kupovat opravdu nechtěl kolem 25 všechno levný 50Hz panely,hlavně tam narvat 4 k ničemu + HDR který u levnejch ani nefunguje.Tv s 100Hz panelem se točí kolem 25 vejš,bohužel FHD už kvalitní nejsou k mání co stáli kolem 18,takže kdo nechce utrácet dneska nad 25+ je úplně jedno jedno co veme záruka je u všech stejná i kvalita obrazu + - ....

Já nemám sice zkušenosti s více typy, ale před dvěma roky jsem kupoval Smart Samsung, s dekodérem na satelit a internetem, 80 cm úhlopříčka- 2 ks doma (pokoj+ ložnice), v ceně 9000,- Kč a LG, pouze s dekodérem na satelit, téže velikosti, v ceně 6000,-Kč, na chatu.
Jsem spokojený s oběma, Samsung má ale asi lepší operační systém (Titzen).
Pokud kupuješ novou TV, důležité je aby měla dekodér už na DVB-T2 a doporučuji, pokud máš internet a WiFi v místnostech kde bude instalována,aby měla vestavěn internet. Je to daleko výhodnější a mnohem využitelnější oproti TV bez internetu. A cena je vyšší o nějaké cca 2000,- Kč, což při pořízení nové, za aktuální ceny, není už tak mnoho.
A pokud si k ní dokoupíš BT klávesnici (cena cca 1000,- Kč) tak je to ještě výhodnější a lepší obsluha na internetu.
Jinak na "značku"moc nekoukám. Před nějakými cca 20-ti lety jsem koupil novou "značkovou" SONY (tehdy za cca 35000,- Kč :.() a po 3 měsících "odešla" a v rámci zár.opravy ji bylo nutno kompletně repasovat. Pak už ale vydržela až do zrušení.
Co se týče "trvanlivosti" současných výrobků, to je zřejmě dost individuální. Asi se nechám překvapit.:puff:
Ale zase, pokud srovnávám s příjmy a cenami před cca 15-25-ti lety, jsou dnes vlastně "za pakatel". Takže to ani moc neřeším.

Máš asi špatnou zkušenost. Já ne. Na těch Samsungách bez problémů YouTube, Stream a i další možnosti. Pochopitelně PC je asi trochu rychlejší na "surf" a má více možností, ale pro promítání filmů a videí z výše uvedených adres je to zase daleko lepší v tom TV rozměru. A o to u TV vlastně hlavně jde. Nemusíš řešit pouze klasické programy TV, pokud nevyhovují a můžeš si vybírat.
A ovládání klávesnicí s touchpadem je pochopitelně rychlejší než přes běžné DO.