Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní monitor

Při výběru herního monitoru podle všeho máme pohlížet na odezvu a frekvenci. Tudíž odezvu jen 1ms a frekvence 144hz. Co se mi nelíbí je že monitor na který dávám odkaz nemá vyšší rozlišení.

https://www.tsbohemia.cz/aoc-g2460pf-24-_d236225.html

nebo

https://www.tsbohemia.cz/aoc-g2460fq-24-_d242016.html

Ale ten druhý se zdá být stejný, jen bez pivotu (na ten ještě položím dotaz) a netýká se ho víkend. sleva, takže stejný a dražší. Chci vědět jestli mnou vybraný monitor je dobrý, nebo si mám počkat až budou za trochu normálnější cenu přístupné monitory s vyšším rozl. V některých hrách se mi stává že se vzdálenější objekty neukazují a až se dostanu blíž prostě to udělá blik a třeba strom se tam náhle objeví, tohle je naprosto otřesný jev. Nevím jestli to způsobuje SW, nebo můj starý monitor (9 let). HW určitě ne.
Intel core i5 (2,7 ghz), 8 gb DDR4, GF 1050ti (4 gb)
Děkuji za napsání vašich názorů a zkušeností

1ms budiz ( i kdyz u matrice typu TN neni 1m/s nic nemozného), ale 144Hz v zadném pripade placebo neni, nekde jde videt vic, nekde min, ale tech 144Hz tam zkratka je..

Boss
• Jestli vylozene nehledas kompetencni monitor, nebo nejsi agresivni hrac 'FPS', tak kupovat [TN] je snad hola zbytecnost. Dostanes vybornou odezvu, ale za cenu ne zrovna dobrych pozorovacich uhlu, barev etc.
* Jestli ti jde hlavne o barvy, zakup panel typu [IPS] podsviceny s 'white LED' + dobré pokryti sRGB|Over, jestli jen hry typu RPG a preferujes hloubku cerné (kontrast) pred odezvou tak panel typu [A-MVA+].

• MSI Gaming Optix G24C neni spatny, (odzkouseny mam prakticky totozny model MAG24C ).
• Zakriveni u tohoto monitoru, pro nekoho kdo je k nemu opravdu blyzko (jinak zakriveni bych doporucil spis az u "31." a vice) i potesi, kde jde docilit u techto panelu [VA] (u IPS by nemel vyznam) zlepseni pozorovaci uhlu, mozného zlepseni vykryti padu svetla.
* Navic to zakriveni neni tak hrozné jak si hodne uzivatelu mysli (zakriveni TV a monitoru neni zcela to samé), behem hry si toho ani nepovsimnou. .

mám starej VA BenQ GW2450HM nikde žádnej problém ve hrách

Pockej priteli, az vedle neho postavis IPS, zapoj oba dva a pust nakou hru .. ;-)
* Az pak uvidis rozdil, takle je jasné ze to neuvidis, nebo by jsi musel mit uz vytrenované OKO !! :-D.

Panel je jedna vec a FirmWare, osazeni soucastek (kondiky, nekteré podporuji moc nizkou teploty a odchazi XC°, to vec co odchazi treba v TV jako prvni tzv kurvitko ), propracovani konstrukce, pouzité napajeni, pouzita synchronizace (+hsync) F/Gsync, OSD menu obrazovky, atd uz je vec jina..
* Zkratka jak s tim panelem pak vyrobce nalozi. Identicky panel neznamena identickou kvalitu, ze pojede stejne na kazdém monitoru jestli mi roumis.

No jasný ,ale pak je to spíš na straně Samsungu dle mě kterej dělá monitory x let než MSI kterýmu to někdo sesmolil ...

Jinak vedle sebe sem je neviděl teď,ale když sem ho kupoval tak jsem porovnával s IPS LG jako krapek lepší barvy jinak rozdíl žádnej (jako ty úhly extremní u IPS jsou stejně většině lidí k ničemu když se kouká skoro z příma) zato podsvícení měl IPS děsný ty průsvity v rozích a to se moc nezměnilo za těch 5 let.:-)

To jo no. Idealni bude az "OLED", do te doby ..
• Ten ma lepsi to a tam zas tento, je to na kazdém zvolit mensi zlo. GLOW, no, da se to, ve svetlych scenach ho nevidis vubec. [VA] (nebo AMVA, ktery ma hlavne o proti VA mensi spotrebu ) panely zase maji v tmavych scenach problém s prechodem (3-5m/s pro cerny-cerny) pixel/pixel (sede-sedy +- 13-22m/s) kde prave dochazi k tomu rozmazani, opozdeni (kde ty sedé pixely nejsou v cas dorovnany, vykresleny. Tedy lespon +-, presny popis nechavam na overeni, nejsem expert pres monitory), TN ma zase vybornou odezvu, jeden herni TN mam, ten pohyb je opravdu kvalitni, ale to je tak vsechno..[]

No to mě právě ser... stojí to celkem ranec ,ale ceně to prostě neodpovídá a vybírá se podle menšího zla mno,to pak vzít monitor levnej kterej nebude taky super jenže za ty
prachy to je Ok i s dannýma vadama.

Jako jedna věc je tou dannou technologií ty vady,ale že někde svítí půlka panelu a druhá je černá třeba to mě přijde pak jak zmetek když stojí monitor třeba 10....Ono i u toho BenQ ta černá a podsvícení není taky nějaká sláva,jenže si to nedovedu představit ještě horší pak u novýho monitoru.Zajímavé že u starýho Tn LG L1960TR je černá a podsvícení perfektní na jedničku,u toho novýho Aceru Tn co tu mám už úplně v hajzlu,to je to LED podsvícení čím se tak všude oháněj že ho monitory maj a přitom to stojí jak je vidět za hov... oproti tomu jak se to dělalo dřív je to nová technologie k ničemu.

• Jak rikam, LG pouzivam jak TV tak i monitor, jako nasledujici matny "29" palcovy '21:9' na '75Hz' ktery mam jak na Filmy (21:9 stejne ve filmech casto pouzivany format), tak na hry. (kde mam na obrazovce lepsi rohled FOV), mensi programvani + Unity 3D, kde mit vice oken na delku je pro mne vytecné.
• Sorry za kvalitu fotek, barvy i kontrast jsem umylsne nastavil tak, aby 'GLOW' vylelz co nejvic, i tak, u uvedeného medelu [LG] skoro abstencni.
• Monitor je vybaven samozrejme vsema zakladnima vstupama od Display Port az po USB-C, na integrované reproduktory, ma vyborny zvuk spise primominajici TV, ale to ted asi neni podstané.
*Ilustracni obrazek LG 29UM69G
[81794-lg-png]

[INPUT LAG]
• Zde jde vyborne videt (snad to vidis), kvalita ULMB - 'ON vs OFF' (kompatibilni AMD|Nvidia), ktery pouzivam na misto "FreeSync" :
*ULMB, znamy také pod jménem '1ms Motion Blur Reduction' On vs OFF, kde i na 30FPS je obraz vyborne synchronizovan, na test byl pouzit UFO TEST : https://www.testufo.com

ULMB OFF
[81787-ulmb-off-png]
ULMB ON
[81788-ulmb-on-png]
[i]* Musis brat i v potaz, snizeni visualni kvality telefoniho aparatu, v realite je ten rozdil viditelnejsi, kdyz ten UFO test spusis, mas to zcela bez duchu :-p ? s panelem VA urcite né vid ?
Proto jak jsi zvykli na IPS nebo TN, se muze VA/MVA zdat utahana, ze dela duchy, aniz TY by jsi to vylozene nejak pozoroval, proto jsem uvadel, ze je musis mit vedle sebe..

[GLOW]
• Barvy i kontrast byl vytlacen na uroven, kde je vubec alespon nejaky 'glow' videt, za normalni, kazdodeni cinosti zadny GLOW nepozuruji.

Youtube video, tmava scena :
[81789-youtube-video-png]
Plocha, Windows :
[81791-plocha-png]
Plocha, Kontrast
[81792-plocha-2-png]
[GAMING]
• Jen rychla zkouska v GTA V :
[81795-gaming-gta-png]
[81797-gaming-png]
[Pozorovaci uhel]
• Vyborny pozorovaci uhel, prakticky bez zadné deformace, nebo ztraty barev. sRGB|Over 99%
[81793-pozorovaci-uhel-png]

• No vidis, kazdé LG nemusi byt sracka a né kazdé IPS musi byt 100% GLOW :-)
* Od LG zakupuji modely, kde osazuji své matrice|panel, do dnesniho dne, jsem znacku menit nepotreboval.

PS : Prdele. Chtel jsem jeste porovnat ten herni TN, ale nemuzu najit napajeci kabel od monitru. Pak mam poruce jeste ten MVA od AOC, ale u neho jsem foto naké uz udelal.

Já ale netvrdím ani sem nikdy netvrdil že je LG srač.... obrazově apod,tvrdím že chcípaj hned po záruce,proto taky maj jenom dva roky záruku,v okolí už zkapalo takhle celkem dost Tv i monitorů,může to bejt i u jinejch značek jenže ty dávaj alspoň 3 roky,Samsung to taky stáhnul na dva jenom,u Tv to stáhli pro změnu všichni i když zase v éře FHD Tv měli záruku všichni 3 roky krom LG,navíc LG Tv jak přišlo s těma předraženejma bezrámečkovejma Tv jako první tak zase to byl klump i obrazově s 50Hz panelem a mizerným obrazem,ti co koupili litovali a jinak když to beru dál tak u FHD Tv Philips,Samsung,Sharp si koupil kolem 20 slušnou Tv s 100Hz panelem jenže LG o pět litrů vejš za nic,prostě se vezou už jenom na starý slávě LG/Samsung jsou top jak to bere automaticky plno ňoumů bez ohledu na řadu a model,ono takovej Samsung / LG pod 10 jsou uplně stejný shity jako Sencor ,Gogen apod navíc tam ani nejsou kolikrát jejich panely ,ale nějaká Čína.:-)

No, tak někdo IPS, doporučuje, někdo ne. Ten kdo ano může napsat proč. Hlavně by mě zajímalo co si myslíte o tom náhlém objevení předtím neviditelných objektů při pohybu hrou. Např. někde jedete lesní cestou v autě za bitvou a cestou blik stromeček, blik domeček, blik kamínky. Jestli tohle nezpůsobuje můj starý monitor. Tohle je totiž mnohem více stresující jev než všechny odezvy, frekvence, barvy, typy panelů, .... dohromady.
Jinak návrhy s odkazem na stránku "kup třeba tento, je super" nepohrdnu a rád čučnu. Myslel jsem že jsem vybral výhodný herní monitor, teď už si tím nejsem tak jist :)

Taky mám LG :). Funguje 9 let, ale právě už je nedostačující. Rozl. 1680x1050 (16:10) je naprosto nevhodné. Má analog. signál a VGA připojení nekompatibilní s novější GK se kterou spolupracuje jen díky převaděči dig. signálu na analog. Na to náhlé zjevování objektů při paření her zatím nikdo neodpověděl. Mohlo by to být nějakým škodlivým SW v počítači, ale docela to přisuzuji právě monitoru

Nevhodné, protože 1680x1050 je zbytečně nízké, dokonce i vertikálně oproti běžným 1920x1080. Hodně her je nastaveno na tohle rozl. a když ji spustím monitor napíše "out of range" a čau, prostě není schopen vyšší zobrazit. PC jsem připojoval k TV a rozl. měnil na ni. Navíc u poloviny her i když nastavím rozl. mého monitoru 1680x1050 stejně jsou zúžené na poměr 16:9, takže černý pruh nahoře i dole což ještě zmenší už tak malou úhlopříčku monitoru. Nejvíc mě baví třeba R. Evil ve kterých je to tak samože bez výjimky u všech dílů, jak jinak :(. To náhlé ukázání obj. není zase u všech, ale třeba u Crysis a Subnautica ano a výrazně. GK je GF 1050ti (4gb). Graf. nast. mám u všech na maximu a jdou plynule. Možná u některých trochu stáhnu vyhlazování hran nebo tak. Monitor bude především herní, na filmy čučím na TV a nějaky krátky videa na netu ani nepočítám. Víc než 7t nový monitor stát nemusí

• Ma-li zaruku "0 mrvych pixelu", dalo by se uvazovat a to i dle tvé dosavadni grafické karte o "24" palcové 'MATNE" "ViewSonic VP2468" : https://www.alza.cz/24-viewsonic-vp2468-cerno-stribrny-d4416889.htm 6 990,-
* Vynika hlavne vybornym podanim barev, cemu hode napomaha 14bit / 3D LUT . (kuprikladu o proti beznym 8Bit)

• "14Bit 3D Lut" ?
[81806-lut-png]
* Vysvetleni a vice informaci najdes na strankach vyrobce : http://color.viewsonic.com/explore/content/Advanced-14-bit-LUT-and-3D-LUT_1.html

Ahoj, prešiel ti tento ViewSonic rukami? Resp ak aj nie tento model, tak aký máš názor na túto značku? Celkom sa mi pozdáva a onedlho ma čaká kúpa ešte jedného monitora, tento model ma zatiaľ najviac zaujal. (Využíval by som ho tak všestranne, offline hry každého žánru, internet, video, office...)

Nazdar.
- Né, bohuzel tento model jsem moznost tesovat nemel, nazor na tuto znacku, no, ono urcite zlezi od urcitého modelu, ale kdybych to mel opravdu schrnout, urctite bych IMHO uprednostnil "ViewSonic " jak "iiyama".
* Od ViewSonic jsem zkousel nekteré (tusim 3 VX|XG rady na jejich "IPS SuperClear" a jedno VP 4K, ale v 4K vypada kazdy dobre) modely QHD@1400p "27" a spatné nebyli, i konstrukce neni nejhorsi, tak jako osazené porty..

No psal si o mrtvých pixelech u iiyama jako i Prasak jí vracel kvůli tomu,jenže tím trpěl i IPS Dell kterej nepatří mezi nejlevnější takže otázka odkud berou panely s takouvouhle pochybnou kvalitou LG ? / Prasak měl VA Samsung nejspíš a u něj taky mrtvý pixely nic výjmečného jako u Asus kde je taky panel Samsung, prostě jedou ve velkým a na kvalitu totálně ser... ,je tam ta tolerance nějaká a to je pěkný svinstvo jak u monitorů tak u Tv,dáš balík prachů a máš tam třeba 5 mrtvých pixelů v toleranci takže žádná vada, kterej kokot tohle vymyslel na místě zastřelit.]:)

No psal si o mrtvých pixelech u iiyama jako i Prasak jí vracel kvůli tomu,jenže tím trpěl

- Ano, pisu nekde opak ?
- U tech "iiyama" je mrtej MP snad jejich podpis znacky fabrikace, kdyz neni hned, uklaze se casem .. JInak prsak mel tusim iiyama ne Samsung, tedy znacku, nevim jestli oazeny panel, nemuzu najit to jeho vlakno.

Vzdyt se tu nikdo nehada priteli, navic nejsme si vubec jisti, jestli ma Pan Prasak na takové dva bidne cervy vubec cas :-)
Ale kdyby jsi mohl napsat, jak si ten monitor drzi, by naskodu nebylo.
* Jestli pouzivas, nebo pouziva i FreeSync, jestli jsi zkousel 75Hz na misto 60Hz, zpracovani konstrukce, menu OSD, barvy, zkratka jak se na to diva nebo jak jsi spokojen, urcite by se naké PRO a PROTI naslo ..

Nj to je garance jak fík

že spotřebitel výrobek reklamoval do 3 dnů od data prodeje

, iiyama ProLite jediná garantuje 30 dní od koupě,nějaký 3 dny jsou fuk protože stejně můžeš vrátit do 14 dnů bez udání důvodu a taky bych takovej monitor vrátil,ono se to stejně projeví hned většinou taže i těch 30 dnů u iiyamy je o ničem když vrátit můžeš všechno do 14 dnů tj i ten Samsung aniž bys to reklamoval hned dle těch jejich podmínek.:-)

Psal VA takže nejspíš panel Samsung já nevím kdo tam co dává ,ale dá se to tušit IPS - LG,,,,,,PLS,VA Samsung panely zbytek )ty prohnutý 100% všechno Samsung je to jeho technologie,BenQ jede na těch AU Optronic a ty si asi dávaj bacha na kvalitu když nemaj takovej odbyt tak si dokurvit tímhle jméno...