Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak spustit přehrávání filmu z nosiče DVD v notebooku?

nedávno jsem si pořídil coby naprostý laik-začátečník notebook Lenovo ideapad 11O a protože k tomu nedodána jakákoliv příručka pro užívání,učím se systémem pokusů a omylů s ním zacházet. Chtel bych si na jeho monitor promítnout filmy na nosičích DVD,ale nemohu přijít na to,jak. Na pravém boku klávesnice vložím disk DVD a jak postupovat dál? Zkouším všechny možné klávesy či jejich kombinace-nic. Na obrazovce svítí úvodní obrázek krajiny,resp, paví péro s okénkem pro návštěvu internetu kam nepotřebuji. V dané chvíli chci spustit snímací mechaniku čtečku DVD a přenos na displej filmu. Jak mám postupovat dál,co stisknout a v jakém pořadí? Jedná se o systém Windows 10. Může mi někdo doporučit vhodnou učebnici pro tento notebook a W1O úplného začátečníka-penzistu,jakým jsem já? Děkuji velmi zdvořile za srozumitelnou radu.

Pokud nemáte návod,klikněte na odkaz dole a zvolte Uložit soubor:Pak ho v notebooku snad najdete a dvojklikem otevřete.Kdyžtak Vám někdo poradí a ať taky rovnou udělá ikonku-zástupce pro DVD mechaniku na ploše pro DVD,která se sama nespustí.Odkaz na návod:
https://www.euronics.cz/download/1056192

nebo také:
https://pdf.najdinavod.cz/wp-content/uploads/pdf16/Navod-na-lenovo-ideapad-110-15isk.pdf?h=qEvQLalsGtYy4CRHKlRX_g&e=1521969749