Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ktoré procesy môžem povýpínať ?

Dobrý deň, včera som nainštaloval originálny windows10, no teraz mám sním spustených okolo 120-150 procesov. Predtým na windows8.1 som mal maximálne cca 90 spustených procesov. Procesy vyťahujú disk skoro stále na 100% a ramku na 65%. Predtým bola na 40%.. Najviac zaberá ramku a disk tento proces: Antimalware Service Executable.(no nedá sa vypnúť)a ešte tento proces: svchost.exe. Ako môžem povypínať na stálo tie procesy ktoré mi ´´spomaľujú pc´´ a ktoré ani nevyužijem ? Zasa potrebujem vedieť čo nemam vypínať, aby som niečo nevypol a nefungoval by potom správne windows.. :) Vopred vďaka :)

Nebudem zakladať nové téma, tak sa opýtam tu. Keď som prešiel z win8.1 na windows10 tak som zaškrtol nech sa mi vymaže cely disk. No ako teraz pozerám na disku mi asi ostal aj môj starý windows8.1(chcel by som ho vymazať) ale neviem ktorý práve používam a ktorý môžem vymazať. :) Mám sa orientovať dátumom, a čo bude staršie ako 25.3., tak mám vymazať ?(25.3. som ho inštaloval). Alebo je nato nejaký iný spôsob ? :) Vopred vďaka..

*Mohol ten nárast procesov spôsobiť aj to že na disku mám aj ten starý windows ?

Všechno špatně. Při čisté instalaci musíš zadat formát disku a máš polovinu problémů za sebou. Přímo to asi ale nevadí,pokud je starý Windows ve složce Windows.old. Ale hodně problémů si uživatelé vyrábí sami různou lidovou tvořivostí a snahou o čistění,zrychlení,optimalizování a podobné bejkárny.Ten starý Windows,no sice nevím přesně,ale určitě nechává nějaké zápisy v registrech,do kterých se nedostaneš.

Antimalware Service Executable (Defender), sa dá mierne ukočírovať v Plánovači úloh - disable, aby nesnoril nonstop na disku.

Tiež sa dá odstaviť Defender v Správcovi úloh - Po spustení, ale nikdy sa jeho tichého špicľovania na pozadí nezbavíš.

V Plánovači úloh je možné takmer 80% nepotrebných procesov odstaviť.

Ostatné služby odstavené v Service je o hubu, určené je iba pre mierne pokročilých. Tiež detto v SW: Autoruns64.exe - spustený, ako Správca.

Tých 120-150 procesov je fakt moc. Bolo by nutné sem dať komplet screen zo Správcu úloh.
----

V prípade, ak sa cítiš, stihni si; Dism++ spustený v lište options-expert mode. Okresáš W10 o niekoľko GiB na systémovom oddiele.

Dočisti oddiel vo W10: PrivaZer, používa nástroje od MS.

nic zajímavého, kromě toho, že m$ je čím dál větší čuně. nedivím se, že už ani ms admini neví. co jim to dělá. a že je to věčně děravé a látají jen opravy oprav.

pc se ti z 98% času fláká, to je v pořádku.
co je za kterým svchostem lépe ukáže ms autoruns, viz google. ale nevytěžují pc, čili vir se tam neschovává.
ms tcpview ukáže, co leze ven na net. ale u tebe to nemá význam, nic podezřelého.

zapomeň na to a běž se věnovat normálnímu počasí venku.

no teraz mám sním spustených okolo 120-150 procesov. Predtým na windows8.1 som mal maximálne cca 90 spustených procesov.

- Jde o dva zcela rozdilné OS. Koupil jsem po skoda "FAVORIT" skoda "FELICIA" a ta ma o 80 soucastek navíc, co ted, vse vymontovat ?
* Nejde ani tak o pocet, ale vytizeni urcitych procesu, klidne jich muze byt i million, dokud to nebude tezit z CPU nebo RAM nebo jiného komponentu..