Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Může overclocking snížit životnost grafiky?

Ahoj mám GTX 770 4GB a když jsem ji přetaktoval co to nejvíc šlo tak byl výkon lepší o 20 FPS.Grafika měla jen zvýšenou frekvenci: Core: 100Mhz,Paměti: 80Mhz a Vcore jsem nechal v Defaultu (výchozí napětí).

Může zvýšení frekvence snížit životnost i když nebudu zvyšovat napětí čipu a pamětí?

Chci aby mi vydržela dalších 5let nebo víc.

To rozhodně chápu že ten 1 rok nehraje roli (bohužel jsem vyděl hodně 770 a 780 který musely mít reflow a bylo to často neúspěšně) ,ale co se týče OC tak jsem měl max.teplotu 61 Celsia což není snad špatná teplota nebo by to mělo být míň? Stejně se chci stavit pro MX-2 Pastu a vyměnit ji protože to vypadá že původní majitel ji netaktoval ale ani nečistil a nerozebíral.

• Zalezi do jaké miry, jinak ano, vse co je OC nad tovarni osazny standart ztraci na zivotnosti, nejde vylozene o teploty graficky karty, ale jednotlivych casti (od bridge, kondiku, busu, VRAM, mofset etc), kde vysi takt = vysi napajeni, proto si muzes u vysich modelu 'OC' vsimnou, ze jsou osazeny soucastky které vysi napajeni zvladaji lépe. Proto hodne grafickych karet, ma moznost napajeni zablokovanou treba pres VBIOS (ale i zduvodu komecniho, kde nechcou aby uzivatel dokazal sam kartu pretocit na vysi model, tedy opravdu jen zkracena na 2 radky).
* Ale u mensiho OC, se zas nemusi bat, ze je zivotnost zkracena na polovinu ;-)