Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přihlašování bez hesla_Win10 nefunguje

Jsem jediný uživatel pc s Win10_64. Nepotřebuji pokaždé přihlašování přes heslo, chci to úplně zrušit. Při zapnutí pc, restartu, nebo přihlášení. Taky se mi to při instalaci poté povedlo, podle různých dostupných návodů. Nicméně, před pár dny se to nejenom změnilo, ale dokonce vidím 2 účty, vlevo dole na přihlašovací obrazovce. Se stejným jménem, ale odlišnými hesly. Jedno heslo funguje a druhý uživatel vůbec nejde nalogovat, hlásí to špatné heslo. Přitom v účtech je pořád jenom jeden user. I u toho jsem administátor. Dá se s tím něco udělat? Myslím zrušit všechen tento bordel a po zapnutí pc najet až do plochy bez hesla? Doufám, že to nevyřeší jenom reinstalace a návrat k Win7. Je to opravdu opruz.
díky za radu
Petr

- Nezoufej.
- Stiskni WIN+R zadej/spust :

netplwiz

[81826-netplz-png]
- U tvého konta (nebo u konta) a "ODKRUZKUJ" "Vyzadovat pri prihlaseni heslo".

*Omlouvam se, nemam Windows v Ceském jazyce, odkrizkovani je nahore u te sipky + "potvrdit".
[81827-vymazat-heslo-pri-startu-windows-jpg]
* Pak uz jen vyskoci tabulka pro dezaktivaci, kde zadas jen dosavadni heslo a tod vse.

Je to opravdu opruz.

- Ono, jestli se ti zda "OPRUZ" to, ze chce systém pro prihlaseni heslo, tak si tam dej zpatky Windows7 na misto tak prece hrozného systému jako Windows 10 a neni co resit.

Ve Windows existuje lokální uživatel a online uživatel (Microsoft účet). Online uživatel nemůže být bez hesla.
Možná jsi měl lokálního uživatele a na popud nějaké aplikace (OneDrive, Office apod.) jsi z něj udělal online uživatele.

Jak to přepnout zpět zde:
https://wintip.cz/634-jak-prepnout-z-uctu-microsoft-na-mistni-ucet

Pak změníš heslo a nastavíš prázdné heslo. Od té chvíle, pokud bude ve Windows existovat pouze jeden účet se budou Windows automaticky přihlašovat bez hesla