Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Taktovanie procesora

Ahoj mam taky problém. Nejak ma nalakalo video na YouTube ako jednoducho a bezpečne pretaktovat procesor a ja mám starší slabší tak som si povedal fajn skúsim. Tak som v bios zadával percenta od 90-300 od aktuálnej hodnoty 3.4ghz tak som zadal 118 a vypocitalo to na nejakých okolo 4ghz tak fajn reštartujem a nič žiadny obraz :/ vraj pomáha reset biosu, ani jumper ani tlačidlo som tam nenašiel tak som vybral baterku na nejakú chvíľu a stále žiaden obraz... Pri zapnutí všetky veci na oko fungujú aj chladiče aj sieť bliká pri konektore aj CD rom sa rozbehne...je dosť možné že to procesor nevydržal? Procesor to je AMD A4-5800... Ďakujem za odpovede

Zdravím, měl sis víc přečíst o taktování. Taktuje se tak, že pomalu přidáváš a testuješ stabilitu. Skok z 3,4 na 4GHz je obrovský. Navíc musíš taky přidávat napětí, protože s vyšším taktem zároveň má procesor i větší spotřebu. Pokud si dobře pamatuji, tak tyto staré AMD dost trpěly na teploty, takže to chce i kvalitní chladič. Když ti nenaskočí obraz, tak se nedostaneš ani do BIOSu nebo tam jo? Každopádně myslím, že sis mohl poškodit desku.

Odpojil som z napájania, vypol zdroj, stlačil tlačidlo na zapnutie a vtedy sa na sekundu rozbehli chladiče atď všetko... Vytiahol som baterku na niekoľko hodín a skúsil aj spojiť kontakty toho držiaka batérie aby vraj úplne každý jeden milivolt vybilo no nič nepomáha..

Tak som to ešte skúsil resetovat s jumperom a len tak som vytiahol ramky a dosadil späť a čáry máry komp sa rozbehol aj do biosu som sa dostal ale vyzerá staro tak vidno ze bol resetovany, každopádne ďakujem za odpovede všetkých :-)