Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr myši

Dobrý den,
Vím, že takových témat je desítky, ale rád bych, kdybyste mi poradili.
Rád bych si koupil novou myš, protože tu, co mám, je jedná velká katastrofa. Mou podmínkou je, že myš musí mít laserové snímání (teoreticky Blue track), kabelová a opravdu nějaká kvalitní. Cena zase ne nějak přemrštěná, asi tak cca do 2000-2500,-Kč.
Chtěl bych slyšet váš názor na tuto myš https://mysi.heureka.cz/razer-mamba-2015-tournament-edition-rz01-01370100-r3g1/# jenže je převážně herní. Je k počítači pro běžnou práci (ne pro hry) vhodná? Dále mě napadla od stejné značky ještě https://mysi.heureka.cz/razer-deathadder-elite-rz01-02010100-r3g1/, ale je rovněž herní. Hodí se tyto myši pro běžné užívání, programování, grafiku, zkrátka pro denního uživatele, který počítač používá jak pro studium, práci s programi, občas i s grafikou (proto chci přesnou myš, která neustále neulétává pryč).

Kterou případně doporučíte? Nechci myš, která se za chvíli začne olupovat, která rovněž vypoví zanedlouho službu přesnosti laseru atd...

Děkuji moc :)
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Tak mám 3 x optiku a jedou na každým povrchu,pokud to není sklo a fungovaly všechny i na obkladačkách normálně(Logitech). To pogumování drží nikde sem nenašel od majitelů koment že by se po roce dvou loupalo ošoupalo atd i když obavy mělo vícero uživatelů,má špičkovej snímač za mě za ty prachy nejlepší volba,koupit podložku snad není problém či? Jako Razer není dávno kvalita co byla stačí project fora o myších (a má taky gumu která se loupe po čase co se píše),tenhle Logitech za ty peníze nejlepší volba.(jinak optika vs laser je úplně jedno co pokavaď nejde o sklo a povrch)

A vy si myslíte, že ta optická, co mi nabízíte, je jedna z nejkvalitnějších myší? Já trvám na laseru a pokud vím, určitě nevybírám jak vy říkáte ,,laser místo kvality značky a softu". Vybírám kvalitní laserovou myš.
Nechci žádnou kvalitní optickou myš, chci KVALITNÍ LASEROVOU myš. Určitě se najde kvalitní laserová myš stejně, jak ta vaše optická, kterou mi tady vysloveně nutíte :D

Mam G403 Prodigy.

Jake pogumovani? :-) Tak asi je hodne decentni, protoze jsem si nevsiml, pogumovani nesnasim. Jinymi slovy nic se neloupe.

Opticke snimace jsou presnejsi, doporucuji zmenit podlozku a prejit na optiku. Samozrejme pokud vuli ke zmene podlozky nenajdes, tak si kup radeji laserovou mys. V tomto se sambilionkem nesouhlasim, opticke senzory ztraci na lesklem povrchu presnost a nema smysl si pak kupovat drahou optickou mys, kdyz to ma potom presnost mysi za maximalne 5stovek.

Laerovou ale poradit neumim, snad nekdo jiny.

opticke senzory ztraci na lesklem povrchu presnost a nema smysl si pak kupovat drahou optickou mys

Tak to sem si teda nevšimnul ani u jedný myši od Logitechu co tu mám poslední s kterou sem jel na lesklejch šedivej obkladačkách pár let byla G400 a navíc na nějaký lesklí podložce je to tuplem blbost,jestli je to nějakej shit podložka tak možná pak ale nemá cenu si jí schovávat.:-)

Tu G403 sem sice neviděl ale nějaký pogumování má je to často zmiňovaný i s obavama že by se to mohlo loupat,ovšem po dvou letech se to nikomu neloupe jako ty gumy z boků od Razeru,SteelSeries atd.....

G403 je do 2500Kč ca nejlepší myš co sem projížděl jak cizí tak naše fora,jestli chce laser ať si ho koupí ovšem lepší myš to nebude kor Razer.:-)

Jako mě ta G400 jezdila v pohodě ca 3 roky na těch obkladačkách a bylo to stejný jako na podložce co sem měl ale nepoužíval jinak,až po 3 letech to začlo dělat nějakej bordel a bylo to nepřesný sem chtěl koupit tu G402,ale koupil sem nakonec podložku a jede to dál jak má.No je to jedno ale vybírat myš podle lesklí podložky kterou nechce měnit dobrej for,ale bavíme se o podložce (ne skleněným povrchu kde by to znát bylo) a ta je buď shit nebo ne a je jedno jestli je nějak lesklá (pokud nemá nějkou Al)

Ne, podložek jsem vyměmil už několik. Jsou to úplně běžné podložky (kvalitní) s pevným povrchem, takže vždy bude tvrdší pevnější povrch mírně lesklý, i když je matný, odráží světlo více, než třeba látková podložka. Optická myš to nezvládá. Ale asi je těžké to pochopit, že preferuji laserovou myš. V práci a všude máme laserové myši (typ, který už se neprodává) a nemám s nimi sebemenší problém a mohu tedy potvrdit, že kvalita je někde jinde.

Jako věc názoru dělá se dneska optika většinou laser je na ústupu,takže sehnat "kvalitní laser" bude problém když je to nejkvalitnější v optice v rámci ceny značek,jinak chápu to ovšem pak nevím o lepší než co jsem postnul v laserové verzi nebo konkurenci, Razer nic moc kvalita (kus od kusu) to už bych vzal raději tuhle jenže ta je stará jak Metuzalém r 2014 ......víc k tomu nemám už.

https://www.czc.cz/roccat-tyon-cerna/162111/produkt

https://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=31066&catid=1&Itemid=57

Ano, nyní mám optickou, mám běžnou už několikátou podložku, kterou jsem si kvůli myši kupoval a jedním slovem ,,otřes". Optika dle mě kvalitnější než laser není, ale to je zase můj názor. Ale jinak s Vámi souhlasím. Jakýkoliv lesklejší povrch podložky pod myš zkrátka optická myš nezvládá. Vyměnil jsem kvůli myši už několik podložek a stejně to nezvládá. Povrch je v podstatě barevný, ale jak je i z takového kvalitnějšího pevnějšího materiálu, který samozřejmě provádí i mírný odlesk a optická myš to prostě nezvládá. Rád bych tedy opravdu laser. :)

V podstatě si více méně chceš za hodně peněz koupit myšítko s hodně tlačítkama,případně programovatelná. Snímací základ je u všech myší už téměř stejný. Myš se vybírá na krámě podle toho jak ti padne do ruky. Ty pohádky kolem jsou k ničemu. Ale za mě - opravdu drátovou.

Prosím Vás, děkuji za Vaše rady. Jen zmiňuji, že chci skutečně nějakou kvalitní dobrou LASEROVOU MYŠ. Neraďte mi, prosím, žádné OPTICKÉ či jiné myši. Rád bych si koupil NĚJAKOU KVALITNÍ LASEROVOU MYŠ, myslím si, že nějaká kvalitní laserová myš se najde, jako stejně kvalitní optická myš, ale o tu já nestojím. Díky za pochopení!