Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade z AMD Phenom II X4 955 na FX-8350

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli se mi vyplatí pravděpodobně už poslední upgrade stávajícího PC. Aktuálně se dá FX-8350 sehnat okolo 2 500 Kč což se mi zdá jako dobrá cena. Zajímá mě jestli se počítač posune hlavně co se týče herního hlediska, když vyměním procesor.

Windows 10
AMD Phenom II X4 955 (3.2GHz)
AMD Radeon R9 270X (2GB)
MSI 970A-G43
A-Data 2x4GB (DDR3-1600)
Zalman 450W (Už se drží tři roky)

Díky za rady.

[TiP] ~ Nekupuj prozatim NIC !
- Nejsem si jisty (musis pohledat TY sam), zda-li tvé CPU model Phenom II 955, ale u 960 (opravdu nechavam na overeni), jdou pomoci BIOS, funkci "UNLOCK" (Unlock All Cores, nebo znamy jako 'UCC' od Asrocku ) dve srdce navic, kde tvé "CPU" bude rozeznano jako "AMD Phenom x6" (6XCore, tusim ze i vysi cache L3) + mensi OC mas mnohokrat lepsi 'ratio' jak zakupovat AMD@FX a 'zadarmo'.
* Takle s mensim OC, mas sesti srdcovy prcesor na slusné frekvenci, hry maji rady frekvenci nekde mezi 3.5-4Ghz, coz by v tvém pripade nemel byt nejaky problém. Takovy AMD Phenom x6 se drzi v nekterych hrach dokonce i lepe jak AMD@FX. Ale nepodoruje o proti FX nekteré instrukce.

- Video ukazka, "UNLOCK" zamcenych srdci procesoru "AMD Phenom@960T" :

Bohužel, odemknout jádra u tohoto modelu není možné. S taktováním nemám přílišné zkušenosti a vyžadovalo by to asi i lepší chladič. Tak si si připlatit a rovnou to mít na 4 Ghz bez řešení. Nakonec i přes spíše opačné rady jsem 8350 pořídil. Zatím jsem testoval jen v Zaklínači 3 (kde se mi předtím ve městech pohybovalo frame rate okolo 20 snímků, teď jede stabilně okolo 50) a ME Andromeda která se mi předtím načítala skoro minutu (i přes to že mám SSD) tak teď to trvalo tak deset vteřin. Z mého hlediska tento upgrade dává smysl.