Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevysvetliteľné mrznutie počítača -

Zdravím,

mám notebook Sony Vaio, 6-ročný, dosť intenzívne používaný. Vlani kompletne prefúkaný, prepastovaný. Operačný systém Win 7.

V posledných zhruba 2 týždňoch mi počas práce v Mozille Firefox už 3-krát nevysvetliteľne zamrzol. Prehrievanie vylučujem, tento problém som mal vlani a ten sa prejavoval úplne inak, navyše teploty nedosahujú ani zlomok tých spred veľkej údržby.

Toto mrznutie sa navyše prejavuje vždy rovnako a pre mňa trochu zvláštne:

1. Najprv začne byť NTB (presnejšie kurzor myši) veľmi spomalený.
2. Vzápätí zmizne kurzor z obrazovky. Je pritom úplne jedno, kde sa nachádzal, proste zmizne.
3. V tom okamihu notebook zamrzne, prestane blikať kontrolka harddisku a nereaguje na nič, len na tvrdé vypnutie.

Keď to bolo prehrievaním, tak počítač zamrzol bez akéhokoľvek varovania, tu už podľa kurzora viem, že sa tak stane, ale vôbec netuším, kde je pes zakopaný.

Budem vďačný za každú radu.

Ďakujem za všetky reakcie.

Disk som prešiel cez Chkdsk (Windows) a vyzeralo to len na nejaké drobnosti. Na zlých sektoroch vraj žiadne súbory neboli.

EDIT: Ešte som zabudol, teplota HDD meraná cez HDTunePro vykázala 28 stupňov, čiže prehrievanie si dovolím definitívne vylúčiť.