Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení 2 routerů za sebou

Zdravím. Před několik lety nám poskytovatel zaváděl v baráku optický kabel. Měl jsem svůj router u stolního počítače, z něj klasicky kabel do pc a ostatní zařízení frčely na wifi. Poskytovatel mi ale nad dveře od bytu přidělal router Huawei HG8245H. Mám trochu guláš v tom, jak je to zapojené. Takže... Optický kabel přiveden do bytu k Huawei routeru. z tohoto routeru je vyveden lan kabel k mému původnímu tp routeru, před který je i Huawei router napájen. z tp routeru je lan kabel do pc. No a teď nastává otázka, jak routery nastavit? do kterého nastavit přidělenou ip adresu atd od poskytovatele? maloval jsem a měl jsem oba routery odpojené, nejspíš se zresetovaly, takže je musím znovu nastavit. využívám wifi z obou routerů.

díky za rady.

maloval jsem a měl jsem oba routery odpojené, nejspíš se zresetovaly...

Odpojením od siete sa nič nezresetovalo. Pripoj obidva routery a užívaj si internetového pripojenia. Rovnako využívaj aj obidve WiFi pripojenia podľa toho ktoré je bližšie.