Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolný restart PC

Zdravím pánové a prosím o pomoc. Samovolný restart staršího PC jsem vyřešila tak, že na jednu radu jsem koupila jiný zdroj. Nyní mám tento problém zpět a to u následující sestavy. Deska nová ASRock FM2A68M-HD+, procesor AMD A4-6300, RAM 5GB DDR3 (4+1), nový zdroj Akyga 500W, systémový disk ssd 120 GB + další sata 2,5" disky 150+700GB, na pc používám 4 monitory kde je jeden v desce a zbylé tři v grafice GT710. Problémy mi to dělá při psaní kdy při psaní delšího textu se mi počítač restartuje a moje práce je v ten moment v ......... Můžete mi poradit poradit nějaký diagnostický soft, který mi tento restart odhalí? V prohlížeči událostí mám pouze hloupou nespecifikovatelnou hlášku:

Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.

Systém nepřestal reagovat, pracoval normálně a najednou buch restart bez jakékoliv výstrahy.
Ano, můžu testovat jedno po druhém ale na to nemám moc čas a popravdě se mi ani nechce.
Děkuji Vám.

Pokud opravdu v prohlížeči událostí žádná jiná hláška není, jde o HW závadu. Nejpravděpodobněji zdroj, nebo vadná RAM (lze otestovat pomocí MemTest86+), nebo napájecí kaskáda na základní desce (lze otestovat její výměnou), nebo něco jiného.
Pokud to nebude RAM, tyhle chyby se fakt hledají velmí obtížně...