Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win7 zmizelo nastavení jasu

Ahoj, jdu si k vám pro radu.

Mám notebook HP ElliteBook 8560p s OS Win7 Home Premium.
Ještě do nedávna jsem si pohodlně nastavovala jas přes Možnosti napájení. A dneska koukám, že nastavení prostě zmizelo. Ten slider bar v Možnostech napájení už prostě není. Vypařil se.
Aktualizace mám vypnuté, žádné nové ovladače ani jiné programy jsem neinstalovala.
Netuším, jestli to zmizelo dneska, včera nebo před týdnem, naposledy jsem jas přenastavovala tak možná 3-4 týdny zpátky.
Všechno ostatní funguje, restart nepomohl.

Máte prosím nějaké tipy čím to může být a co s tím? Tem přesvícený monitor mi brzo vypálí sítnici.

P.S.: Zároveň jsem zjistila, že jas se nesníží ani automaticky při přechodu na úsporný režim nebo režim rovnováhy. Ať mám režim napájení jakýkoliv, monitor neustále svítí na plné pecky. Klávesová kombinace (fn+f9/f10) taky nefunguje.

V tom, kam mě odeslal příkaz v příkazovém řádku, ne. To, co je v odkazu cos mi poslal, k tomu už jsem se proklikala dřív, ale ať s tím hýbu jak hýbu, nic.
Tam, kde jsou Možnosti napájení (v tvém odkazu pod číslem 4) byl úplně dole v tom okně slider na nastavení jasu. Na obrázku v tvém odkazu není, ale u mě byl. Ještě před pár týdny tam byl. A teď už tam není. U každého režimu napájení jsem si snížila jas tak jak to radí tvůj odkaz, ale nic se neděje.
Celkově je celý jas úplně špatně. Normálně - a ještě před pár týdny to tak bylo - se v Úsporném režimu jas obrazovky ztlumí, v režimu Rovnováha se automaticky jas zesiluje a zeslabuje podle toho, jestli je obraz na monitoru převážně tmavý nebo převážně světlý. Ale teď, jak jsem psala v původním příspěvku, ve všech režimech jede jas neustále na maximum.

Ani nie - jednoducho tvoj stroj (OS) ignoroval ovládač ACPI (Advanced Configuration and Power Interface), ktorý to "drží pod palcom" :-D. No a po opakovaných reštartoch konečne ACPI (jeho ovládač) bol OS rozpoznaný a začal fungovať.

Niekedy sa to stáva i pri zvukovkách, že odrazu je ticho, nič nepomáha (pritom všetko je nainštalované) a po reštarte/-toch odrazu funguje. To isté sa stalo i tebe s ovládaním/ nastavovaním jasu obrazovky.