Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kopírování souborů - ZPOMALENÍ z 500mb/s na 100mb/s.

Zdravíčko, potřeboval bych pomoct něco objasnit, v PC mám integrované toto SSD: https://www.alza.cz/samsung-850-evo-m-2-500gb-d2418813.htm a k tomu jsem si teď pořídil toto externí SSD: https://www.alza.cz/samsung-ssd-t5-1tb-cerny-d5094136.htm s tím, že když chci z externího SSD přetáhnout nějaký větší soubor, nějakou složku s hrou na integrované SSD, tak vždy ze začátku prvních 15 sekund to jede stabilně 500mb/s, ale pak nastane bum a najednou ta rychlost spadne pod 100mb/s a drží se tam až ke konci. A mě by zajímalo čím je to způsobeno? Nevyznám se v tom, jsem v tom laik, takže když někdo napíše - "když se udává zápis AŽ 500MB/s tak to neznamená, že těch 500MB bude stálých" tak ok, beru to, ale zdá se mi to divný... kdyby ta rychlost kolísala třeba mezi 300-500 tak by to bylo v pohodě, ale ten propad pod 100mb/s se mi zdá fakt moc...

Takže bych se tedy chtěl zeptat, je tohle normální? Nebo nevíte někdo čím to může být způsobeno?
Díky za případnou pomoc!

To se děje i u hard disků, protože data se nezapisují rovnou na disk, ale zapíší se nejprve do rychlé paměti a z ní teprve na disk. Proto se jeví na počátku zápis tak rychlý. Jakmile se ale tato paměť zaplní, rychlost zápisu určuje zápis na samotný disk, ať už SSD, nebo mechanický, a ta je mnohem menší.