Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o doporučení notebooku

Dobrý den,
ráda bych si koupila notebook. Měl by mi dobře posloužit na vysoké škole (takže ne moc těžký a s vyšší výdrží baterie), ale také mě baví editace videí, takže bych potřebovala větší výkon.
Říkala jsem si tedy, že bych chtěla 4jádrový procesor, 8GB RAM, HDD aspoň 1 TB. Myslíte, že je tolik důležitá i značka?
A je vůbec možné takový notebook najít asi do 15tisíc? Ať hledám, jak hledám, nenecházím žádný. Prosím tedy o radu, o doporučení, popř. z čeho bych mohla slevit...
Děkuju moc.

No to bych právě nerada, proto se ptám, jestli bych měla od něčeho upustit.. stačilo by třeba dvoujádrové se 4 vlákny nebo např. SSD s menší kapacitou (mám doma externí HDD, popř. by se mi v tom někdo povrtal a vyměnil disky rovnou v ntb...) ?

Editace videa? Na tomhle? To je pokus o vtip?

---

Mas naprosto pozadavky mimo realitu.

Maly, lehky, s dlouhou vydrzi na baterii, ktery bude vykonny na praci s videem, coz spotrebuje spoustu energie velmi rychle.

Takze snad chapes, ze asi ne.

---

Mas dve moznosti, bud zapomenes na maly lehky ... a budes hledat vykonny na praci nebo obracene, rozhodni se.

Druha moznost je nejake kompromisni reseni, ze to nebude excelovat ani v jedne cinnosti, ale bude se to dat nejak pouzivat. Potom ale hledej neco s core i3-U nebo i5-U, nekde okolo 15.000Kc by ses mohla vejit.

Ten tebou vybrany je starsi Skylake a ma zbytecnou dedikovanou grafiku, ktera stejne zadny vykon neprinese a jen zbytecne zere energii navic. Ja dal tip na Kaby Lake + Intel HD Graphics, coz verim, ze je lepsi volba.

Jinak osobne bych doporucil notebook se stejnou konfiguraci radeji od Asusu nez Lenovo, ja mam s Asusem dobre zkusenosti, ale nerikam, ze Lenovo ne, to radeji at poradi nekdo komu toho pod rukama proslo vic nez mne.

Mohl by se zapojit do debaty i nekdo jiny, ale mozne tu holt je jen malo lidi, holt Velikonoce.

Mne se ten Asus samozrejme libi vic, ale pohlidej si, ze u toho Asusu pisou 36Wh a u toho Lenova 67Wh, takze teoreticky skoro dvakrat tak vydrz na baterku, nicmene zase to Lenovo musi byt tezsi, protoze baterka vazi v notase docela dost.