Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bude stačit PC sestava ke kartě GTX 1080

Zdravím všechny a přeju krásné svátky :)

V posledních dnech řeším problém jestli má PC sestava bude stačit k této grafické kartě (nejsem zrovna velký znalec): produkt - chtěl jsem popravdě jinou ale z důvodu nedostupnosti nehodlám čekat a zaslechl jsem že je vlastně celkem i jedno jakou 1080 si koupím že jsou všechny výkonem srovnatelné samozřejmě se teď bavím o těch (nejlevnějších v cenové kategorii 17.000-20.000)

Má pc sestava je tato:

Operační systém: Windows 10
Základní deska: Z97X- Gaming 7 - produkt
Procesor: i7-4790 - produkt
RAM: 16GB - produkt
zdroj mám 500W

Mimochodem stačí RAM DDR3 ? Má základní deska bohužel nepodporuje DDR4 a tak do budoucna pokud to tedy je vůbec nutné bych změnil desku s RAM. Chtěl bych naprosto vše hrát na nejvyšší detaily v rozlišení 3840x2160. Ještě jsem nenapsal že učel PC je pouze a jen na hry nic jiného od něj nechci.

Mockrát děkuji za jakoukoliv pomoc s řešením tohoto problému.

Bude stačit otázka ten PSU jakej máš a druhá věc že dneska kupovat GPU je o ničem protože připlácíš ca 3000+ (ta EVGA stála normálně kolem 15 500 ca) navíc za nic jak sou předražený , to má bejt celej rok,pokud nejseš nucenej jí koupit hned počkal bych si raději na novou generaci GPU než vyhazovat prachy komínem.

No to jsou kalkulace jenom,otázka těch vypatlanejch těžařů ono jestli to spadne zase doů tak ty GPU půjou extrémě dolů aby se jich zbavili a tlačit to pak budou i přecpaný bazary.Jako nVidia nový GPU odkládá protože o současný je dračka i za přepálený ceny, takže místo konce roku budou až někdy 2019.Jako to je na tobě já bych těm Žiďákům prodejcům ty 3000 za nic nedal ,to bych raději nehrál.:-)