Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HADOPI : Prvni vystraha.

Zdarec vlčáci !
- Mam jen otazku na globalni postup teto organizace a usvedceni z udavané ilegalni cinosti, kde je urceden :
- V prijmutém MAILU , ktery obsahoval :

V prvé rade :
- Adresa

Mé jmeno + Adresa (vse spravne napsané)

- Kdy k tomu 'prestupku' melo dojit :

datum, cas

- Nasledovne :

Moje verejna IP Adresa

- Pouzity SW

BitTorrent

- Uvedeny "BitTorrent", mel udajne bud "stahoval" , nebo "sdilel" obsah s autorskymy pravy.
- U toho Mail jsem nahlédl na original, pochazi z mail adresy : cpd-hadopi@hadopi.com
- Mail nasledvne ma nejaké 3 odstavce, které" uvadi jaké to muze mit nasledky, jak je velka pokuta atd, odkaz na https://cpdform.hadopi.fr/, kde muze byt vlozeno cislo slozky k vice informacim neco neco takového ..
* I tak, na "Phishing" to nevypada, v obsahu nikdo zadné penize, nebo posilat SMS nechce, je mozné ze v tom ma prsty provider ?
* Jelikoz co dalsi 4 lidi dostali "mail", tak slo o ty samé providery SFR a Orange.

Mate nekdo podobnou zkusenost ?
* Jen jednomu kolegovy dosel "dopis", ale ten rikal, ze jestli sem nedostal aji dopis, tak to spis ignorovat.

Podla wikipedie https://en.wikipedia.org/wiki/HADOPI_law#Enforcement je to normalny postup ak im nejaky drzitel autorskych prav nahlasi porusenie jeho autorskych prav z danej IP. Nasledne ma ISP danu pripojku nejaky cas monitorovat ci co tam pisu, majitel pripojenia ma tak sancu prestat s tym resp. nainstalit nejaky filter aby mu deti nerobili dane veci apod.
Ak ten torrent pouzivas a autorske prava porusujes, tak sa nediv ze raz mozes aj narazit na problemy. Rada je prestat s tym okamzite.

Inac hadopi je si myslim cisto francuzka vec, je to skratka francuzkych slov. Nemyslism si ze posobi mimo fr. Kazdy stat to ma inac. v D by ti udajne nejaky sukromny pravnik rovno poslali vyzvu na mimosudne vyrovnanie liter eur apod. Neviem. V CR/SR netusim.

My jsme jeste skoro posledni v Evrope normalni a stahovani z internetu je legalni, nelegalni je akorat upload v CR. Ikdyz teda torrent stahujes i sdilis, takze to by byl problem i u nas, nicmene v CR to zatim nastesti neni nejak hlidane, tady funguje akorat stare dobre udavacstvi, takze obvykle maximalne kdyz si vyhozeny zamestnanec vyrizuje ucty s byvalym zamestnavatelem a tak podobne, nic vazneho. :-)

Asi jo, ale neboj, v Bruxelu říkali že i "na vás dojde !" :-p
*Přítelkyni jsel mel zrídit [VPN] jiz odzačátku (navic se mi zde vali jedno Raspberry navic, kde zprovoznit torent klienta na VPN by nebylo na vic jak hodka prace (pro neko 10 minut), má chyba a ponaučení, že věci se nesmí podcenovat.

Tak treba Slovaci uz to maji podobne jako u vas, ale my v CR stale vzdorujeme. Nakonec neni to tak davno, kdy nejakej nemeckej europoslanec tvrdil, ze Ceska republika, Polsko a Madarsko je Osa zla Evropske unie. :-D

Jinak ale ta VPN by nemela byt ve Francii, mysleno tam kde to budes hostovat a pres koho ti to pujde. Na to bys mel myslet, protoze oni jinak budou mit povinnost tvoje udaje sdelit. Stejne tak bych si pro ucely torrentu nebyl jistej s trafficem, kolik to bude stat a tak, free to pocitam nebude. Kazdopadne ale pak napis, jak jsi to vyresil, muze to byt do budoucna k uzitku i tady u nas.