Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak Zmenšit velikost MySQL databáze?

Mám takový speciální dotaz. Lze nějak udělat aby se zmenšila velikost databáze když se v každém příspěvku opakují stejná slova? Například slovo pokus pokus2 pokus3 je v každém záznamu. Nelze to udělat aby byla velikost databáze mysql menší? Víte jak to myslím?

Musel by sis implementovat nadstavbu nad databází, která by příspěvek před uložením "pakovala" - místo opakujících se slov dávala jen odkazy a při vytahování dat zase vrátit místo odkazů slova.
Účinnější by bylo použít nějaký kompresní algoritmus na textová pole. Ale oba způsoby vyžadují vyšší nároky na server, na kterém MySQL běží.