Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asus wl-500gpv2 router - problém s připojením

Dobrý den,

koupil jsem si Router Asus WL-500g Premium v2. Tak nějak se mi ho povedlo nastavit, že na PC, které je do něj připojeno LAN kabelem, internet jde. Ale když chcu jít na internet na mojej E51, tak to nalezne síť, dám Otevřít internet. prohlížeč. Chvíli to jakoby připojuje a pak "WLAN síť nenalezena". Co mám dělat? S routerem MSI R60G-SE (nebo tak nějak) to běhalo naprosto OK...

Jo a SE šifrováním to dělá to samé, jako když ho vypnu...

mimochodem, toto přeložit umím, ale netuším, proč to před přihlášením píše:
[scrnsb9.jpg]
Kabel je jak ve WAN, tak i v LAN - pochopitelně, bez toho by NET nešel ;)

Aktualizováno:
Tak to nechápu. Nejde to jen na tom telefonu. Na PC s Wifi a ještě k tomu s Ubuntu se připojím v pohodě...

máš to blbě zapojeno. Předpokládám, že máš kabel od poskytovatele zapojen do LAN portu a ne do WAN portu. to za prvé - tato hláška totiž nemá s wifi nic společné, to je hláška o tom, že nebylo navázáno spojení do internetu. Anebo jsi WAN připojení nastavil špatně (např. máš pevnou IP adresu apod.)

Výše uvedené ovšem nemá nic do činění s wifinou, tam to vidím na nějaký jiný problém, podle mě nemáš korektně nastaveno DHCP, nebo jiný problém.

Kabel od ISP JE do WAN... a z pc do routeru do LAN. Poprvé jsem to zblbnul, ale to bylo dopoledne a to to nešlo vůbec ;) pak jsem to přepojil a jede to a pak jsem teprve napsal sem.

DHCP mám tu, co tam bylo, protože bez ní nešel internet. Jen s touto internet jde... a když chytnu na druhém PC net bez jakéhokoli problému a nastaví si to přes DHCP vše samo, tak asi špatně nastavený nebude. Snad.

Jen na telefonu to nejde...

někde něco děláš blbě. Doporučuju začít znova, nastavit korektně WPA, v mobilu smazat přístupový bod a restartovat jej. Po zapnutí si projdi průvodce přidáním příst. bodu a nadefinuj jej s WPA šifrováním. Určitě to musí fungovat, protože mně moje E90 s Asusem chodí naprosto bez problémů a stejně tak funguje i manželčina E51.

Tohle mi udělal Asus Wl-500gp pokaždé, když jsem na něm něco změnil a restartoval. Důvod? Poskytovatel Netbox. Router zasílá příliš mnoho DHCP požadavků (nestačí mu jeden) a poskytovatel to automaticky vyhodnotí jako útok. Stačí počkat patnáct minut a připojení se samo obnoví.
Ale jak říkám, to je jen moje zkušenost, možná to v daném problému moc platné není.