Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojeni predniho panelu u skrine Revoltec Rhodium

Zdravim, poridil jsem si skrin Revoltec Rhodium a nedari se mi zapojit predni konektory sluchatek a mikrofonu na zakladni desku Asus P5K Premium. V manualu desky jsou dva pripady zapojeni, ale ani jeden popis neodpovida popisum jednotlivych konektoru vedoucich od celniho panelu skrine.
Muze mi nekdo z vas poradit? Prilozil bych obrazky nafocene stranky manualu a konektoru, bohuzel nevim jak :-[
V manualu je popis jednotlivych fousu nasledujici:
Pro HD-Audio:
Sense2_retur
Sense1_retur
Presence#
GND
Port 1,2 L,R
Pro AC-97:
Ctyrikrat NC
AGND
Line Out L, R
Mic pwr
Mic2
Konektory:
Mic VCC a In
GND
Ear R, L
Line R,L
Dekuji.

Uz sa to tu riesilo 10x, mohol si pouzit hladanie.

Do dosky mozes zapojit len 2 konektory (napr. mic a ear). Na kejse mas podla toho co pises 3konektory, tak treti bude nevyuzity.

Mic VCC = Mic pwr
Mic In = Mic2 (urcite mas v navode napisane "mic2"? :)
Ear L, R = Line out L, R
GND = AGND

NC znamena nezapojeny.

No mam tam ted HD audio a kdyz jsem ho v Biosu prepnul na AC-97 tak po me chtel system reinstalaci SoundMaxu a ja nevim ceho jeste takze sjem to zase prepnul zpatky dokud nebudu vedet jak to zapojit. Je v tom AC-97 a HD nejaky zasadni rozdil?

Ano. Co presne si prepol v BIOSe? To je taky problem preinstalovat ovladac zvukovky? Inac mohlo by to ist prepnut pod Win, v nastaveniach o konektoroch apod. Nastavit tam ze mas predny panel AC97.
Ako presne to mas zapojit som ti uz napisal, nechapem co este chces vediet.
P.S. mas na tom prednom paneli 3konektory? Pouzit sa daju maximalne dva konektory, tak ako som pisal bude fungovat konektor pre sluchatka a mikrofon.

Na prednim panelu jsou dva 3,5mm konektory jeden pro sluchatka a jeden pro mikrofon. Od techto dvou konektoru vede celkem 6 kabelu na jejichz konci ma kazdy z nich maly ctvercovy konektor + je tam jeden navic = celkem sedm konektoru. Sice mi prijde nelogicky dva z nich nezapojit ale udelam to jak pises a uvidime.
Preinstalovat ovladac problem samozrejme neni, jen me zajimalo jaky je rozdil mezi HD a AC. HC tam bylo zapnute implicitne a repro zapojene do zvukovky normalne funguje. Takze jsem chtel zapojit i predni panel dle schematu HD ale vsichni mi zde radi zapojit to podle AC. Takze to udelam a v Biosu prepnu na AC a snad to bude fungovat.
Kazdopadne diky za tvuj cas a snahu. Hezky den.
Furat

Mas predny panel AC97 tak musis niekde prepnut ze mas predny panel AC97. Pisal som ze pozri najprv vo Win u nastaveni zvukovky (u nastaveni repro resp u nastaveni vystupov zvukovky) ze ci sa tam neda nastavit ze mas AC97 predny panel, ak sa da, tak nemusis nic prepinat v BIOSe. (doteraz si nenapisal ze co presne v BIOSe prepinas)

Ak mas na kejse len dva konektory tak su tie kontakty nahouby oznacene, v tom pripade keby nefungovali sluchatka pri zapojeni Ear L,R, tak potom zapoj Line L,R a Ear L,R nechaj nezapojene. Automaticke odpajanie repro pri strceni sluchatok fungovat nebude, podla toho co si opisal z navodu to tvoja doska u AC97 panelu nepodporuje.