Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel - náhodný výběr buněk

Dobrý den, prosím o radu jak v MS Excel zadat příkaz pro náhodný výběr buněk. Popis: jestliže mám v buňkách C1:C10 čísla, tak do C11 potřebuji nadefinovat sumu náhodného výběru z buněk C1:C10. Žádná buňka se nesmí opakovat. Děkuji.
Jarek
Změna předmětu, původně: Excel
Změna kategorie, původně: Programování (LaKr) (Kráťa)

napiš si kód, ve kterém se postavíš na C1, pak si randomem vygeneruj číslo, vynásob (řekněme) 8, zaokrouhli a skoč o výsledek dolů. Toto číslo přičti do proměnné a postup opakuj, dokud nepřeskočíš C10. Co musíš ohlídat je, že vyjma prvního skoku nesmí být vypočtené číslo pro skok rovno nule (přičetl bys už jednou započtené číslo).

P.S.: možná existuje i jednodušší řešení přímo přes funkce excelu.