Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Illustrator - příprava pro tisk

Zdravím,

mám udělat návrh na velkou tabuli (do kavárny menuboard s ikonami, texty atd.) takové ty jak se do nich poté dopisujou produkty, ceny atd. viz příloha. Chci se zeptat zda má někdo s tímto zkušenosti. Jelikož je to poměrně velký formát budu ho dělat v měřítku 1:10. A před tiskem ho zvětším do reálné velikosti. Ovšem nevím zda je potřeba dělat spadávky a přidávat tam ořezové značky. A další věci které se normálně pro tisk na papír dělají. Spíše hledám někoho kdo s tím má zkušenosti, nebo ví jak se to poté tiskne. Jestli na nějakou folii a poté se to lepí nebo tak. Prostě mě spíš zajímá princip toho jak se to vyrábí.

Byl bych rád za jakýkoliv rady a zkušenosti. :)

To přece záleží na tom, jaká metoda výroby bude použita?!

Takový panel může být (typicky) vyroben nátiskem na inkjetovém plotteru nebo sítotiskem, dříve se dělaly třeba chemické nátisky (záleží na požadavku barevnosti, potřebě stálosti/odolnosti apod.) Ořezovky jsou jen nástroj pro tiskaře, kterému říkají, kde má řezat (obecně potřeba vůbec nejsou, pokud člověk u řezačky ví - např. z manuálu - kde a jak má řezat.) Podobně je to se spadávkou. Pokud máš kvalitní a přesnou řezací stůl (a schopného operátora), nepotřebuješ spadávku, spadávka je technologická vychytávka typu 5sigma, která ti zaručí nižší zmetkovitost při ne zcela přesném procesu výroby. A jak je patrno, vše závisí nejen na konkrétním technologickém postupu, ale taky na konkrétním výrobci-tiskaři. (viz. Host)