Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Core 2 Quad Q9650 + Asus p5q Overclock

Zdravím,

zůstala mi doma následující sestava a rád bych zkusil komponenty krapet poladit. Může mi někdo říct názor na následující nastavení v biosu?
Rig:
Intel® Core™2 Quad CPU Q9650 @ 3.00GHz
Asus P5Q Socket 775 LGA
8192 MB DDR2 1066Mhz Kingston HyperX(4x2GB)
GPU Radeon X1950 Pro
SSD Patriot Flare 120GB
PSU 450 W

Bios:
Ai Overclock Tuner: Manual
CPU Ratio Setting: 9x
FSB Freq: 400
PCIE: 101
FSB Strap to NB: Auto
Dram Freq: 800Mhz(nevím, proč nejde onich 1066Mhz - napíše overclocking failed)

DRAM Timing Control: Manual

CPU Voltage: 1.35v
CPU PLL Voltage: 1.82v
FSB Term Voltage: 1.22v
DRAM Voltage: 2.00v

Load-Line Calibration: Enabled
CPU Spread Spectrum: Disabled
PCIE Spread Spectrum: Disabled

Jinak víceméně všechno na AUTO.

Měl by někdo připomínky?

Díky
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Nemá Q9650 v základu FSB na 333? Ty máš nastaveno 400, což dává hned 3,6GHz. Paměti máš 1066Mhz, což je výhoda. Dej BIOS na default a zvyšuj jen FSB, ale pomalu. Pro začátek třeba jen na 366 a zvyšuj jen po menších krocích.
Časování RAM nastav na 6-6-6-17, to poladíš potom.

Ve finální fázi aspoň 12 hodin. Teď stačí tak 10-20 minut.
Můžeš to udělat obráceným postupem. Dej FSB na víc a když PC nenajede nebo v OCCT vyhodí chybu, tak ubírej na frekvenci. Je to rychlejší postup.
Osobně bych dal FSB na 389, ale může se stát, že PC nenajede. Neznám tu desku a nevím, jestli umíš resetovat BIOS nebo jestli má ta deska záložní.

3,3Ghz, ale v OCCT u infa o CPU hned v tom hlavním okně, v kolonce přetaktování skáčou hodnoty do záporu. CPU je přetaktovanej o 11%, ale chvílema to skáče na -26%, takže skutečný takt je potom nějakých 2,2Ghz. Něco podtaktovává CPU?

Dobrý, až na ty paměti. Víc to asi stabilně nedá bez razantního zvyšování napětí, ale i tak je to dobrý výsledek.
Bude to strop při normálních teplotách. FSB sniž na 380 a pohrej si s děličkou pamětí, aby ses blížil k hodnotám 1066.
On ten procesor taky není žádný zázrak na přetakt. Je to spíš o zábavě.

Je hodně podobný tomu mému. Já mám Xeon x5460, napětí na auto a jedu stabilně se všema šetřícíma funkcema na 3.5Ghz s hodně nízkým napětím. Akorát paměti mám trochu přestřelené. z 800MHz na 900MHz a je to bez problémů.
Když nastavím větší hodnotu FSB tak už to nezvládá severní můstek a musím přidat hodně voltů a dostanu se na 3.8GHz, ale už se to přehřívá a ten výkon za to nestojí.