Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrotik - bad block

Na mikrotiku mam vadne bloky, 1.7%. C som sa docital, ze mozu byt uz z vyroby, zatial som to nevysledoval, ci sa to zvecsuje. Ale je tam pocet zapisanych sektorov od rebootu, pripadne ce;kovy pocet zapisanych sektorov. Za hodinu je to navysenie o cca 1000 blokov. Co sa tam zapisuje? Logy mam smerovane na disk, subor disk2/log.... na externu mikrosd, proxy mam zaskrtnute cache ukladat na disk, cesta disk2/web_cache . . . Tak co zapisuje na svoj interny disk ?????

No, standardne grafy nepouzivam . . . ale pre istotu som pozrel, a ejhla, z nejakej doby testovacej zostalo tam zaskrtnute ukladanie na disk :-) takze vyzera to na bingo, pocet zapisov klesol z cca 1300 na cca asi 150-200 za hodinu.
Este poznamka, grafy sa nedaju ukladat na SD ? Nie ze by som ich potreboval (doma), ale nikde som nevidel taku moznost . . iba Disk, bez dalsej moznosti vyberu. A ked tam necham nastavene , a len odskrtnem ukladanie na disk, zostava to v pameti? Ale pamet nieje nafukovacia, kam to uklada potom ked zaplni pamet?

Jednou jsem u RB411 aktualizoval z továrního RouterOS 4 na verzi 6 a od té doby každý den narůstaly vadné bloky (až po 2,1 % po pár týdnech).
Pak jsem si všiml, že mi to jelo nad nějakým starším Firmwarem (verzování odlišné od verze RouterOS, najdeš ve Winbox pod System -> Routerboard -> Upgrade) a po aktualizace náhle problém ustal. Od té doby nejmíň za 2 roky vadné bloky nepovyrostly ani o desetinu procenta.