Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 4k monitor jen 30hz ve windows

Dobrý den, pořídíl jsem si novy 4k monitor. LG 32UD99. V nastavení zobrazení mám možnost pouze 30hz a méně přestože Kabel používám hdmi dodaný s monitorem. Monitor ma mít 60hz. Grafiku mám integrovanou z i7 7700K. Neví někdo co s tím ? Kabel dodany s monitorem by měl být správný 2.0

Ale maximální podporovaná verze HDMI je 1.4.

- Uceho ? Samotna televize je vybavena HDMI 2.0 + DisplayPort + USB-C.
* Intel uvadi ze na DP : 4096x2304@60Hz, tak misto HDMI pouzije DP|USB-C (vsechny B/H/Z270 jsou na Thunderbolt 3), cim docili 60hz/60Frames/s, tak kde je problém ? At teh HDMi zahodi ..

děkuju za odpovědi, když použiju přibaleny usb-c kabel zapojím ho do monitoru a do pc usb-c portu tak monitor hazí no signal. Je potřeba to udělat nejak jinak ? Monitor jsem přes usb-c nikdy nepripojoval. Popř je tam i redukce z usb-c na usb

- To PC vypni, zapoj ten "USB-C" do zakladni desky (NE TEN ADAPTER USB, JEN USB-C), na televizi zmen nastaveni vystupu HDMI za USB-C z tvé strany by jsi (normalne) nemel nic delat, jen "zapnes PC nebo Notebook" // a ve Windows si mozna nastav scaling/pixel.
* Ta redukce je na pouziti USB-C jako datového USB 2.0 (pro USB klic, nebo externi HDD).

Pořád jsi nenapsal, jakým do jakýchkonektorů to spojuješ. Na konce dotazu jsem zaslechl nějaké slovíčko 2.0, mám to chápat jako HDMI 2.0 kabel?
Je v tom docela nepořádek, například existuje intel CPU + deska, která má HDMI 2.0 díky tomu, že je tam převodník z displayportu, ale třeba to tvá nemá a umí standardní HDMI 1.4, jak je psáno v tom linku Tedy záleží i co je to za desku
Další věc, při zapojení do USB-C je nutné vědět co daný port umí, jestli to není jen USB.
Jistota je použít (mini)Displayport, prostě to je konektor, který tohle uměl už v roce 2012

- Na té samé zakladni desce + i7 7700, tedy jen verze Artic mam tak zapojeny jeden LG 2K monitor, na monitoru mam nastaven vstup [USB-C], kabel jsem jen zapojil "viz tvé foto" port na zakladni desce a nic vic, vse hned jelo (to samé i iMac), muzes zkusit v "BIOSe" kliknout na "Restrart Default" (tusim F6), vychozi nastaveni jestli to necim pohne.
* Mozna zaktualizovat BIOS, ale delat to nemusis, posledni verze vysla minuly mesic.

- Chce si to pohrat s nastavenim a "uzivatelskou priruckou" té TV, podle me to vazne nekde v nastaveni.

bohužel restart na default také nepomohl, přes usb-c to nejde ani na notebooku takže to možná bude něco v monitoru (na usb-c mam přepnuto), zkusím to jeste vykomunikovat s lg podporou jinak mi asi hold budu muset pořidit grafickou kartu s diplayportem.

- Ano je mozné ze USB-C na TV LG pouziva jen datovy prenos, zakladni deska video podporuje sam tento port pouziam pro monitor 2K.
- V tom pripade bude pohodlnejsi reseni Graficka karta s Display Port (popripade HDMI 2.0).
* Ale 30FPS na 4K je zcela dostacujici (video, filmy, UHD), tobe jde asi o hry vid ? Nebo k cemu potrebujes 60FPS ? Vetsina filmu co poustim v 4K@UHD jsou stejne na nejakych 24 frames/s

Pozor, na práci na ploše + s programy to může vadit.

Rovněž u přehrávání filmů to může dělat problémy, když pominu existenci 60fps materiálu (divné je, že dosud nejsou žádné velkofilmy....), tak já třeba si každý film pouštím třeba zrychleně na 120% až 160%... A co to udělá s FPS ? Kromě toho že to zrychlí na 30 fps to také může způsobit jitter?

BTW nevíte jak se právě jitter řeší u monitorů bez freesync? Když třeba mám 27.5 fps na 60 Hz monitoru? Jak se snímky pokládají/zobrazují?

odkuď máš tu informaci (případně originální zdroj, mám pocit, že takto je to "deformované tvrzení" a případně zda s nějakou redukcí)? Pokud je to pravda, tak by to opět asi souviselo s tím, že monitor umí víc, napři Displayport přes USB-C ... Nebo mě napadá ještě jedna šílená myšlenka, že by to byl následovník Apple thunderbolt display, který běžel pouze přes thunderbolt 2 protokol (a nikoli minidisplayport protokol)–oba mají stejné konektory.

Monitor mam hlavne na upravu fotek, tech 60hz jsem chtel nastavit kvuli to ze se kurzor nepohybuje moc plynule na tech 30hz tedy pokud to tim je. Predtim na 60hz monitoru to bylo v pohode. Hrat se na monitoru bude pouze s ps4