Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno USB WiFi adapter (Linux)

Zdravím,
mám ntb hp 255 g4 s Linux mint 17.3 xfce.
Abych se pripojil na WiFi musím být aspon 2 m od routeru, takže jsem na kabelu připojeny.

Kdysi jsem si koupil Tenda w311u+
ale to Se mi nepovedlo rozchodit. Takže od vás potřebuji doporučit nějaký funkcni USB wifi adapter(podporovány linuxem), který když zastrčím do ntb, tak to hned půjde, abych skrátka nemusel nic instalovat apod.
A aby ten adapter byl menší velikosti.
Mě stači když se pripojim 10m od routeru.
Předem díky za rady a tipy.

Taky myslím, že jak kolega říká ... je to nesmysl, že se dá připojit pouze ze vzdálenosti 2m. Jinak přesně ke tvému dotazu ... holka má starší DELL d520 - nemá ve výbavě wifi. Jsem jí tam nacpal stejný linux, jako máš ty, jen starší řadu 16.04 a tuten wifi adaptér - https://aukro.cz/wi-fi-modem-belkin-f5d7050-6924872779 - hned při instalaci si linux nandal ovladače a holka je s ním za 2 betonovými stěnami a asi 6m a nemá s tím problém. Tolik z praxe. 8-)

Proč by to měl být krám, mně funguje s Linuxem spolehlivě a dobře a víc od toho nechci. Když něco nestojí tisíce, tak je všechno podle zdejších rádců čínskej krám. Každý nemá na USB dongl za tisíce korun a je to IMHO zbytečné za to dávat víc.

2 Matejgt: Je divné, že jen do dvou metrů daleko to funguje, bude asi velké rušení, zkus změnit kanál na AP, případně může být vadný i ten AP. Funguje tam jiný přístroj, třeba telefon dál od APčka?

Každý nemá na USB dongl za tisíce korun a je to IMHO zbytečné za to dávat víc.

A podle mě je zbytečný kupovat (jakýkoliv) USB adaptér, když má notebook integrovanou wifi. A zatím stále nevidím důvod, proč by neměl fungovat dál než 2 metry....

Tazatel se ptal na USB, ne na vestavěný. A rozhodně nesouhlasím, že ten USB je krám, který je k ničemu. Funguje dobře a spolehlivě. I když je za nějakých 250. Proč to nefunguje víc jak 2 metry je samozřejmě velmi pravděpodobně jiný problém, viz má odpověď tazateli.

je mi to divné, proč píšeš o minimální vzdálenosti. Co se děje ,když jsi moc blížko? nejde signál? Jak kontrétně? Je velké rušení?
Nejsou v blízkosti USB 3.0 zařízení, napájecí zdroje, kabely k monitoru?

údajně existují i routery, které samy jsou zdrojem rušení (to je asi důvod že USB 3.0 routerů je málo)