Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrotik - napajanie PoE a WAN

Nechcem miesat dve veci dokopy, tak novy dopyt . . . Mikrotik , konkretne 951, ma PoE napajanie, pasivne. Teda pouziva 2 pary na napajanie, 2 pary na data. Nedegraduje to potom rychlost WAN portu na 100 Mb ? A aj keby ano, prejavi sa to napr ak mam od poskytovatela 300Mb (100, 200) na linke teoretickych ? Gigovy by mal bezat na vsetkych paroch, nie?

Inac, este tak na zamyslenie, ak by niekto vedel . . . obsahuje to modul H16106DFG, pricom G nieje Giga, ale Green (H16106DFG (D means DIP(through hole);G means green parts) H16106DF is an old part number before we promoted green parts. H16106DFG is a new part number) a odpoved od vyrobcu je "I checked the pictures with engineer, he said the device is used for 10/100, not for gigabit. ". Ako je mozne, ze to teda podporuje Gigabit? Alebo len cinske zaklinadlo spravi z 10/100 aj 1000 ?

Vzhledem k tomu, že přenášený kmitočet je pro 100M i 1G stejný (125MHz, rozdíl je v použité modulaci-přesněji v použitém kódování), tak součástka, která vyhoví pro 100M, vyhoví i pro 1G.

100MbE (100Base-TX) used 4B/5B encoding, 125 Mbaud, and a single -1.0/1.0v differential pair for communication in each direction. So 4/5b * 125 MHz = 100Mb in each direction.

1GbE (1000Base-T) uses PAM-5 TCM, the same 125 Mbaud as 100MbE, all four -1.0/1.0v differential pairs for communication in both directions at the same time. The PAM-5 coding allows for 5 states, but the trellis modulation limits each end to 2 at any given time, so 2 bits are sent in each symbol. Thus 125M/s * 4 * 2b = 1Gbps.