Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno NetBeans - release date & var/val problem

Dobrý den,

Používám Development Verzi z 28. 3. 2018 a i když v souboru netbeans.conf ve složce etc nastavím

netbeans_jdkhome="C:\Program Files\Java\jdk-10"

a v mém projektu je ve složce libraries použito jdk 10 - obrázek

přesto val/var (jedna z vlastností java 10) nefunguje.

A s tím souvisí taky otázka, kdy se konečně prolomí ledy okolo NetBeans?

Prosím Vás, o radu.

Děkuji

Jak to tak vypadá, tak Oracle daroval NetBeans Apachi (viz NetBeans)

Nové webové stránky jsou netbeans.apache.org. Je možné zde stáhnout NetBeans 9 Beta, avšak jedná se o Development s pláštěm bety.

Tudíž striktně doporučuji stáhnout aktuální development verzi incubator-netbeans-release

V té už Java 10 bez problému funguje. Jen bych chtěl dodat, že tahle verze umí pouze Javu (nic jiného). Na druhou stranu je portable a aktualizovat na novější sestavení lze bez problému přepsáním starších souborů.

Co se týče var, bez problému funguje. Val se však týká jiných jazyků, ale ne Javy. Jestli chcete deklarovat konstantu, stačí před var klasicky napsat final.

Každopádně to je na dobré cestě.