Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Boot z M.2

Dobrý den,

mám ryzen 5 1600 se základní deskou ASUS ROG STRIX B350-F. Chtěl bych si pořídit co nejrychlejší M.2 SSD 240GB s nějakou relativně rozumnou cenovkou. Padlo mi do oka produkt kvůli rychlosti a chladiči (marně bojuji se svými potřebami sestavit si kýčovité PC mých dětských snů...) Při pohledu na různé typy M.2 disků si nejsem úplně jist jestli můj M.2 slot zvládne využít rychlost disku a jestli bude funkční boot z něj. (několika přátelům se nepovedlo bootovat ze slotu M.2 a museli jej zapojit do PCI)

Děkuji za pomoc

já kupoval za podobnou cenu 3500 512GB, rychlost podobná, taktéž 15nm Toshiba MLC

a jedna rada: vykašlat se na sekvenční rychlosti disků, srovnávaat 2800 nebo 2200 MBps jsou vysoká čísla, ale prubířský kámen SSD je náhodné čtení malých bloků