Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem macOS High Sierra VPN síťová jednotka

Dobrý den, zakoupil jsem si MacBook Air a nastavuji ho. Potřebuji se připojit k firemní síti VPN přes PPTP, to už se mi povedlo, zkoušel jsem VPN tracker 365 a Shimo (demoverze a trial) takže připojený na VPN bych měl být. V macOS High Sierra mám povoleno sdílení a nyní se pokouším připojit síťovou jednotku, ale nemůže mi najít server. Ve Win 7 - 10 jsem ve složce Tento Počítač klikl na připojit síťovou jednotku, zadal jsem název //server/složka a měl jsem ji připojenou. Nyní na Macu zkouším připojit k serveru, připojení i přes VPN tracker k serveru a pořád nic. Může mi někdo prosím poradit ? Děkuji

na macu sa mozes pripojit na zdielany adresar pomocou smb.
otvoris finder, stlacis CMD+K a ako adresu napises smb://server/zlozka
Ak si to vypyta heslo, tak ho zadaj.

Inak pre lepsiu spravu suborov odporucam namiesto Findera pouzivat Forklift (bud verziu 2 alebo 3).

AFP je apple file protokol. zalezi aky je to zdielany adresar. ja mam napriklad na NASku aj SMB aj AFP a obe mi idu. Ci uz cez finder alebo cez forklift.
Je ten server, na ktory sa snazis dostat dostupny? Vies spravit ping cez terminal?

Předtím jsem dal PING na vedlejší servery, protože jsem nevěděl IP adresu toho, kde jsou ty složky. Ale zkusil jsem zadat ping MS01.nazevfirmy.local tam kam se chci připojit a už mi přišla odpověd. Je možné že píšu špatně přístup ke složce ? jinak na firmě je Win SBS 2011 Standart