Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modra smrt

Zdravim, na PC se mi casto objevuje modra smrt, da se nejak zjistit z jakeho duvodu nabiha? Nejakej tester, nebo tak. Dekuji za odpoved

A sakra! To je ta turecká mentalita (soudím podle turecké IP). My češi se občas dopustíme vtípku, který cizincem nemusí být dobře pochopen. To nic, zkusíme to tedy znovu:

opsat sem chybové hlášení co se vypíše:
STOP: a znaky
v čem to kleklo (soubor)
a důvod.
----
To sem okopírovat.

Zdravím,no pánové mne nabíhala modrá obrazovka BSOD,pomalu tři týdny s různými odkazy:
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
STOP:0x000000D1(0x00000000.0x00000002,0x00000008,0 x00000000)
PFN_LIST_CORRUPT
STOP: 0x000000D1 (0x00000000,0x00000002,0x00000008,0x00000000)
KERN EL_STACK_INPAGE_ERROR
STOP: 0x00000077 (0x0000000E,0x0000000E.0x00000000,0x03929000)
PAGE _FAULT_IN_NONPAGED_AREA
Hm a byl to vadnej datovej kabel k SATA HDD:-|

Ne nechlubím se.Také jsem něvěděl co to způsobuje,zkoušel jsem v PC jet na jednu RAMku a pak na druhou,ale stále stejný problém, přeinstaloval jsem ovladače zvukovky/měl jsem na desce Asus M2N-SLI Deluxe z počátku s ní dost problémy/a jiné vylomeniny.
K řešení problému mne inspiroval až výpis v Everest,kde byla mimo jiné zmínka o chybě:
Everest-Protokol událostí:/Ovladač zjistil chybu řadiče na \Device\Harddisk1\D./
Podobné hlášení bylo,mimo jiné, i v:
Start_Ovládací panely_Výkon a údržba_Nástroje pro správu_Prohlížeč událostí_Aplikace,nebo Systém,
kde bylo obdobné hlášení o chybě řadiče.Nejprve jsem myslel,že mi "odchází" systémový HDD,až mne napadlo jej zapojit na jiný SATA kabel a ejhle,systém naběhl v pořádku.Vyměnil jsem proto datový SATA kabel a zatím se mi skoro 14 dní BSOD neobjevilo.