Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hp 250 g6

Zdravim

Vcerejsiho dne jsem se pokousel preinstalovat muj notebook na ktery jsem se pokusil nainstalovat win 64 bit za pomoci bootpvaciho usb.
Nainstalovat mi to neslo a tak jsem se obrtil na chytry internet kde jsem nalezl jisty navod tykajici se oddilu disku.

presne tento

Re: Problém s instalací W10 na NB HP 250 g6
Příspěvekod zdenek92 » 01 lis 2017 07:54

já jsem to dělal takhle:
jak ti vyskoci to okno kde by mel byt vyber partitiony na kterou to chces nainstalovat tak das Shift + F10
diskpart
list disk
vyberes disk na ktery to chces nainstalovat napriklad "select disk 1"
clean
convert gpt.

ani pote system nainstalovat neslo a tak jsem misto disk 1 zkusil disk 0 z druhe rady na jinem foru

ani pote instalace nesla tak jsem ji ukoncil a od te doby mi notebook nedetekuje hdd respektive bios jej vidi ale nejde ani bootovani z usb ani z cd

prvni chyba byla PXE-E64 media test failure
od te jsem se dostal po pouziti navodu z youtube k chybe
Boot Device Not Found Hard Disk(3FO)
tento problem ovsem pretrvava jelikoz neni na notebooku nainstalovan operacni system a dal se nemohu dostat muze mi nekdo prosim vas poradit jak se z tehle prekerni situace vysekat a prosim pokud mozno tak aby jsem to zvladl sam?

Vypni v Bios "Secure boot", prípadne resetni celý Bios do výrobného nastavenia.

http://ix.sk/SArGp

vyhľadaj na nete pojmy:
uefi / mbr / gpt / select partition 1 / active

bootrec /rebuildbcd / fixboot / fixmbr

chkdsk /x /f /r /v /b

V tvojom prípade by som na doma použil MBR. Molocha GPT nechaj na firmy a pokročilých, lebo tento roztrieštený "rozsekanec", čo sa tvári velice bezpečne, absolútne nevyužiješ.

S tým nástrojom: Diskpart.exe - clean si začal dobre, len použi MBR (active) a format NTFS.

Ak chceš nastaviť zavádzač (bootsector) na prvom oddiele, musí byť nastavený tento prvý oddiel na active. Druhý oddiel, kde bude samotný Windows (C:\) je primárny v prípade x64 bit OS.

Tu je presný postup:

https://www.windowscentral.com/how-clean-and-format-storage-drive-using-diskpart-windows-10