Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem internet XP

Ahoj. Mám menší problém.
Přeinstalovával jsem na PC systém. Win XP
Všechno šlo dobře akorát mi teď nejde internet
Ovládač sýťové karty nainstalovaný, kabel připojený ale internet nefunguje
Budu rád za všechny rady
děkuji

Internet ti pravdepodobne ide. Nejde ti prehliadac, pretoze v XP je IE7 a ta nepodporuje dnes pouziva ssl/tls standardy a dnes uz skoro vsetky weby (aj poradna) bezia na https. Takze zabudni na google, yahoo, ci bing.
Skus napriklad web dsl.sk a uvidis, ze ti pojde.
Riesenie je stiahnut si inde instalacky chrome, FF, ci Opery a pouzit tieto prehliadace.
Vzhladom na to, ze aj tak casom narazis na iny problem (napr 32b verzia nebude k dispozicii) odporucam presta pouzivat XP, v roku 2018 uz naozaj nemozes na nete s nim existovat.

Koukam, ze defaultne ve WXP SP3 je dokonce MS IE 6 (ne 7).
Kazdopadne zrovna treba zive.cz se nezobrazi vubec.
Ostatni jak ktera - nektera vubec, nektera s tezkostmi, a vetsinou ma rozsypany vzhled.
Google taky ne:
Stránku nelze zobrazit
Požadovaná stránka není dočasně k dispozici. Webový server má pravděpodobně technické potíže nebo je třeba změnit nastavení prohlížeče.

Nejde toho čím dál víc. Zatím to nejpotřebnější jde v midori zhruba stejně pravěké verze jako ostatní prohlížece. A jinak po aktualizaci mozily (kterou dělat nechci, ale kolega udělal, tak to vim) nebo chromu (který nemám a nechci) funguje vše bez problémů. Jinak nejsem to já, kdo by se doprošoval přístupu na tyto weby, jsou to jejich provozovatelé, kteří se svobodně rozhodli, že prostě uživatele s určitým programovým vybavením oželí.