Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Server DNS neodpovídá

Stále častěji mi vypadává Wi-Fi na notebooku. Na dolním baru o stavu připojení to píše: připojeno, bez internetu. Někdy pomůže restart routeru, ne vždy, někdy problém pomine sám po pár minutách. Dělá to celkem pravidelně 1x denně po prvním probuzení notebooku ze spánku toho dne. Dřív (asi půl rok zpět) to tak často nedělalo, měl jsem jinej noťas. Může to být tím? Neví někdo jak to vyřešit napořád?
.
Screeny: https://ctrlv.cz/Bwoo , https://ctrlv.cz/85oa

1. aktualizuj driver wifi karty (ne nějakým hokus-pokus one-click "magickým" sráčem), ale ručně, ze stránek výrobce notebooku
2. pokud to nepomůže, nastav ve správci zařízení na kartě "Řízení spotřeby" volbu "Povolit počítači vypínat zařízení z důvodu úspory energie"

Další otázky k doplnění:
- co je to za router? Jak je starý?
- co je to za typ Notebooku a wifi karty?
- dělá to i u jiných zařízení v ten daný okamžik, kdy to nefunguje? (mobil, jiné PC, apod.)
- pokud PC neuspíš, tak je vše OK?

- Wifi router Asus RT-N10 (je už docela starý, asi 5 let)
- notebook: MSI Gl62M 7RDX, Intel Dual Band Wireless -AC 3168
- ne nedělá (mobil v tu chvíli nemá problém)
- to na to asi nemá vliv, někdy ho zapnu (ze spánku) - nikdy úplně nevypínám, a bez problému, není to však 100 procentní spolehlivost

Asi to bude spíš tím routerem, je už starší...

Routerem to není na 1000%, pokud ostatní zařízení v té samé chvíli fungují.

Pokud jen uspáváš, tak restartuj. Tuhle úchylnost s uspáváním pozoruju u spousty lidí, kteří následně vůbec nechápou, jak moc škodí jak sobě, tak tomu systému. Když to nepomůže, tak viz rady výše (drivery, nastavení ovladače)

RT10N je relativně nový model s plnou podporou N-standardu.
Navíc funguje vše, včetně konektivity, nefunguje pouze DNS klient ve Windows.

Co se týká úchylky uspávání, je třeba si uvědomit, že se tím kumuluje chybovost OS, aplikací a RAM (samotné paměti přitom jsou naprosto v pořádku), a to docela zásadním způsobem. Je to klasický tradeoff: máš rychle otevřeno to, cos měl předtím, za cenu nevyzpytatelného chování, chyb a problémů.