Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se spuštěním hry

Zdravím,
někdo mi možná vynadá, že to sem nepatří a že se mám ptát na fórech věnovaných téhle konkrétní hře, ale ty už jsem všechny prohledala křížem krážem, našla desítky lidí s naprosto stejným problémem jako mám já ale ani jediné řešení. Tak to zkouším tady.

Jde o hru Command and Conquer Generals Zero Hour. Generals jsem rozběhla v pohodě, ale Zero Hour se mi rozjet nedaří. Spustím aplikaci, vyskočí splash screen, obrazovka párkrát černě problikne a sníží se rozlišení a pak nic. Jsem zpátky na ploše, splash screen zmizel, procesy game.dat*32 a generals.exe*32 které se ve správci úloh při spuštění aplikace objevily taky tiše zmizí, nevyskočí žádný error ani jiné oznámení, prostě se nestane nic.
Na desktopu mi hra šlape fajn. Na notebooku, který má stejný OS (Win 7 64bit) se děje tohle. Co se týče výkonnosti HW jsou oba stroje srovnatelné.

Co už jsem udělala:
Modifikace souboru options.ini - původně při pokusu spustit aplikaci naskakoval error ohledně DirectX, což ve skutečnosti způsobuje problém s rozlišením v jakém se hra spouští (neporadí si se širokoúhlými monitory) který se vyřeší právě pomocí souboru options.ini. Error s DirectX úspěšně vyřešen, ale pak se začalo dít to, co popisuju výš
Reinstal (několikrát), smazání složky Command and Conquer Generals Zero Hour Data v dokumentech
Režim kompatibility s win XP SP3 i SP2
Spustit jako správce
Překopírovala jsem celou nainstalovanou hru i její složku v dokumentech z desktopu, kde funguje
Zkoušela zjistit, jestli problém nezpůsobuje SafeDisc, ale to nebude můj případ, podle všeho u mě secdrv běží normálně
Manuálně aktualizovat/přeinstalovat grafický ovladač a DirectX
Místo originálu (staré CD) jsem zkusila i staženou verzi z internetu s crackem

Při všech těchto pokusech byl výsledek stále a pořád stejný.

Máte prosím někdo tip, co jsem ještě nezkusila a co by mohlo zabrat? V čem by mohl být problém?

Díky.

Jak jsem psala, zkoušela jsem to jak od výrobce grafiky, tak od výrobce notebooku, obojí je ale zrovna v tomhle případě naprosto stejný.
Ostatní ovladače jsem po reinstalu OS před časem stahovala ze stránek HP. Nejsem zase úplně hloupá ;)
Každopádně reinstal ovladače nevyřešil vůbec nic. Nějaké další tipy?