Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disk 100% zatížení

Pěkný den přeji,
Chtěl jsme se s vámi poradit s mým problémem, vyšla nová aktualizace na Win10, stáhlo se vše běželo OK, dnes se ráno probudím a počítač se nechtěl skoro ani načíst, po 10min jsem se dostal na plochu a podíval se jestli není něco přetížený a onen disk je na 100%.. nevím čím to může být, projet to nějakým antivirákem,spywarem apod. ? Díky za rady..

Notebook mám 3/4 roku.

v 2. screenu nevidím co je to zač za disk(třeba je externí...), mohu dohledávat dle názvu notebooku, ale nechci, navíc pokud si to měnil, tak je to taky informace platná jak včerejší noviny
v 1 . screenu vidím jen potvrzené, že disk má 99 % zaneprázdnění

chtělo by to spusti resmon a podívat se na tab Disk, tam budou 3 dropdowny, důležitý je prostřední "disková aktivita"

Mohou být 2 přičiny:
-něco silně zapisuje na disk, že ho to zahltí .--uvidíš v resmonu
- v datech je chyba a disk se snaží sektor přečíst opakovaně (důkladněji) a trvá to déle (ale mělo by to jednou přestat a nastat následek - BSOD/zásek/hláška)
-disk je nějak vadný, že prostě mu všechno trvá déle

-další- dle mě nepravděpodobné
-aktivní úsporné funkce disku, kde parkuji hlavičky příliš často, náběh trvá nějakou tu sekundu (ale to by měl být spíš problém při dlouhé neaktivitě , a po rozjití jiz OK)
-problém s napájením disku (vlivem kabelu třeba/konektoru/zdroje/portu/kontaktu)- takový disk pak se znaží opakovaně nabíhat.