Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program na zálohu windows

Dobrý deň

Chcel by som sa spýtať ako sa volá program na zálohovanie windows na napr. USB ale myslím aby to fungovalo ako inštalačný disk alebo niečo podobné lebo mám WIN 7 a chcem dať win 10 a ak by niečo nešlo tak dobre tak by som chcel späť win 7 tak či potom už som iba nedal to USB a mal by som to isté

Fleška v podobe USB na zálohu systémového oddielu nie je rozumné riešenie. (kópiu zálohy radšej ulož na externý hdd a tiež na druhý logický oddiel pevného disku.

V každom prípade vyrob Image zálohu pri uspatom OS na disku, nie live, za behu, lebo hrozí narušenie integrity dát pri obnove.

Ak chceš mať backupper, ktorý ti vyrobí na pevnom disku v zavázacom oddiele dualboot s výberom zálohovacieho SW+Windows po reštarte PC, nainštaluj si free: EaseUS Backup Todo. Nemusíš hľadať pri obnove flešku k nabútovaniu mašiny.

Tento SW dokáže spraviť o.i. zavádzač aj na fleške, externom hdd, telefóne, mp3.

Ešte ťa upozorním na jeden dôležitý fakt. Nikdy nemeň ani nezasahuj do zmeny veľkosti oddielov po zálohe, lebo prídeš o možnosť obnovy systémového oddielu. Záloha hoci bude bezchybná, neporušená, sa stane nefunkčná. Backupper nedokáže dvoma krokmi (po reštarte mašiny) vykonať zmeny v náprave do stavu veľkosti pôvodných oddielov aký bol v čase zálohy. To sa dá jedine v prípade klonu diskov (step by step).

Objevily se tu jmena dvou programu:

AOMEI Backuper a EaseUS Backup Todo

Doporucil bych ten prvni, umi toho o neco vic ve free variante. Na pozadovanou cinnost ale staci oba.

Dokonce i ve Windows 7 mas bitovou kopii, kterou si das na nesystemovy oddil a posleze ji ze zachranneho spousteciho disku muzes ten systemovy oddil tu bitovou kopii obnovit.