Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kde sehnat rozbočovač LAN bez přepínání?

Dobrý den, mám doma switch, na který je zapojen IPTV set-top box a PC. IPTV je zapnutá a stahuje data. Když si začne stahovat data PC, tak připojení IPTV k internetu se přeruší, přepne se na PC. Takže potřebuji sehnat rozbočovač LAN, který umožní ethernetové připojení obou zařízení zároveň, čili že si oba zařízení IPTV a PC mohou stahovat data zároveň. Můžete mi poradit, kde bych mohl takové zařízení sehnat? Děkuji. Hezký den.

Řešení:

to umí každý switch. Otázka je, zda opravdu potřebuješ jen switch? Co máš za poskytovatele, a kde je router?

edit: podle IP adresy máš O2, takže O2TV? V tom případě musíš použít porty z routeru, které jsou nastaveny pro VLAN O2TV (typicky port2, případně port3). vytažení portu pro LAN (port1 nebo 4) nebo dokonce zmixování dvou VLAN do jednoho běžného SOHO switche bez podpory VLAN fungovat nebude!

to umí každý switch. Otázka je, zda opravdu potřebuješ jen switch? Co máš za poskytovatele, a kde je router?

edit: podle IP adresy máš O2, takže O2TV? V tom případě musíš použít porty z routeru, které jsou nastaveny pro VLAN O2TV (typicky port2, případně port3). vytažení portu pro LAN (port1 nebo 4) nebo dokonce zmixování dvou VLAN do jednoho běžného SOHO switche bez podpory VLAN fungovat nebude!

Nějaké divné. Přesně takové zapojení - první switch,z něj Arris STB a PC (2x),mám od Netboxu. Co stahuje IPTV za data ? Jako že sleduješ on-line vysílání ? Pokud máš v pořádku přípojku od providera,tak to musí fungovat. Jen ne žádnou lidovou tvořivost !!!!!