Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Práce 3D grafika a nováček

Zdravím, 3D grafika mě zaujala hlavně skrze vývoj her, je to druh práce, kterou jsem vždy chtěl dělat, ale v minulosti se mi to nepodařilo z osobních důvodů.
Pro to bych měl na vás pár otázek a budu rád za vaše rady a postřehy.

Moje představa není samozřejmě taková, že sednu k softwaru a do měsíce si tím budu vydělávat. Spíše to chci brát jako hoby k mé práci a někdy v budoucnu za X Let, to dělat na plný úvazek až budu mít pokročilé schopnosti.

1) Má cenu začínat v 25 letech, když nemám skoro žádné zkušenosti s grafikou? Kromě pár jednoduchých modelů v blendru, které zvládne každý.

2) Jak je to s pracovními pozicemi, zajímá mě to hlavně z pohledu zaměstnance firmy? Je velká konkurence a nebo se s dobou pracovní místa budou rozšiřovat?

3) Jaké jsou nároky zákazníků? Koukal jsem se na Sketchfab a docela mě zarazilo kolik super detailních modelů tam lidi dávají.

4) Když bych se tomu chtěl začít věnovat, jaký program mě pro začátek doporučíte, stačí ten blender?

5)Předpokládám, že je dobré začít s nějakým portofilem, jak se poté určuje cena za konkretní model, pokud bych ho chtěl někdy v budoucnu dát na prodej?

Děkuji pokud si někdo dá čas na tyto otázky odpovědět. :)

Když bych se tomu chtěl začít věnovat, jaký program mě pro začátek doporučíte, stačí ten blender?

- Programovaci jazyk umis jaky ? Osobne pouzivam "Blender 3D + Game Blander" kvuli vyuziti jazyku Python, kterym si v Blenderu usnadnis praci, cely Blender nebo Maya 3D je na Pythonu. Ty se ridis podle ceho ?

[TiP] ~ Jestli delas spis c#,tak bych ti doporucil kombinaci "Unity 3D + Blender".

- Prodat je urcite muzes, jestli si je udelal 'od zakladu' sam na legalnim SW, kdyz se budu ridit podle nejakého UNITY Store, mala postavicka se pohybuje od 10 az po 80$ (podle poctu pohyblivich casti, resoluci). Ale hlubsi zkusenost s prodejem textur bohuzel nemam.