Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Telefon na focení

Zdravim pořád váham, nechci foták a nic podobnýho, ted vyšel samsung Galaxy S9 plus ale prý je skoro stejný jak ta S8 kterou mám, ted má vyjít Huawei P20 pro a já pořád váham jaký telefon si koupit, budu jezdit na dovolený a chtěl bych co nejkvalitnější videa a fotky a chtěl bych hodně výkonu myslíte si že tohle je asi to nejlepší co dnes koupit na trhu Huwei P20 PRo? díky. Už ho mám přeobjednaný tak jestli dělám dobře děkuju.

A nezalezi i na konkretnim modelu telefonu, ne jen na znacce? Ono je taky rozdil mezi telefonem za 2500, za 7000 a za 12000. Plus i v podobny cenovy hladine muzou byt povedenejsi a min povedeny kousky. Kamaradka uz treba nechce ani videt lenovo, protoze mela hroznou plecku za asi 2000, jenze tady to neni ani tak vina znacky jako spis modelu telefonu. Ja jsem s lenovem za 7000 treba problem nemela. To teda rikam jen obecne, s Huawei osobni zkusenost zadnou nemam.

Konkretne Huawei ma prave co se tyce fotoaparatu i velmi povedene modely za rozumnou cenu, na rozdil od Xiaomi. U nich je sice super pomer cena/vybava Redmi/Redmi Note, ale az mozna na nejake top modely foti vcelku mizerne. Nebo teda - je to takovy nezajimavy sedy prumer mezi mobily, co se fotek tyce, urcite bych nekupovak Xiaomi pokud bych chtel mobil "na foceni"

Asi takhle - mel jsme ted 3 tydny dovolene, fotil jsem s DSLR, ale - kolikrat jsem i vytahl mobil a vyplesknul nejakou momentku. Proc? Protoze jsem pak na hotelove wifi mohl jednoduse, tap - tap poslat foto kamaradum nebo domu "tady jsme dnes byli". Rawy ze zrcadla cekaji jeste ted na zpracovani - budou z toho nesrovnatelne lepsi fotky, ale az se prinutim smrdlat hejblatky v CameraRaw a nekam to uploadnu...

Uprimne, s DSLR jsem MNOHEM rychlejsi nez s mobilem.Pokud uz "vyletuju", nosim klidne cely den na zapesti s omotanym popruhem a nevypinam, nic to v klidu nezere (jako - vubec nevypinam, vseobecne. V brasne po 3 mesicich nesezere ani dilek baterky) - namacku, cvak, fotka. Kdyz je pripadne i v brasne, vytahnu - namacknu - cvak, foto. Mobil - vytahnout, zapnout, spustit app. na foceni.... Ale jde hlavne o to ze PAK dostat vysledek mezi lidi je pomalejsi, o hodne. Z mobilu se mi to syncne na google.photos, tapnu - poslu odkaz...nebo odeslu do meseengeru, do Skype ata. atd. atd... Zrcadlo = je to nekde "uvnitr", je to jako raw ktery se musi zpracovat ("vyvolat"), potrebuju dalsi "neco" na cem zpracovat, atd. (a fotit do jpegu a neupravovat - na necem slusnem - je kravina, to uz muzu rovnou cvakat mobilem)

Je mi záhadou, proč jsou lidé ochotní platit tolik peněz za nějaký čínský/korejský mobil? Vždyť tomu bazmeku ani nejde uživatelem vyměnit baterii. Zrovna dnes se mi dostal do ruky a zkoumal jsem, jakou cestou se do něj vláme autorizovaný technik předraženého autorizovaného servisu, kam ho Česká pošta doručí rozbitý při přepravě s cílem predražené pozáruční výměny baterie. Cena z oficiální distribuce pro ČR v Datart tuším za 18ooo Kč (S8). No neber to zákazníku za ty prachy, když Amík to za velkou louží koupí z acca 12ooo Kč a jeho mzda/plat je násobně vyšší než almužna v ČR. Taky vám to přijde tak absurdní? :i:

Tak mobilní telefon mám už několikátý a zatím se mi nestalo, že bych potřeboval vyměnit pouze baterii. Cca po 5-6 letech si pořídím novější stroj, ale ještě nikdy, kvůli špatné baterii.
Ale moje maximální cenová hranice je 5000kč, víc prostě nejsem ochotný za telefon dát.
A čínský tel lze pořídit i v obchodě s autorizovaným servisem, takže žádné posílání poštou.

Což by mi osobně nevadilo. Mám obecnou zkušenost, že naprostá většina výrobků, které přežijí rok, přežije i druhý.
Pro tazatele, všichni tu radí, co koupit za telefon. Vzal bych to jinak, i když se výrobci chlubí, jak moc rok od roku zlepšili fotoaparát, neuvažoval bych nad výměnou roční vlajkové lodě za novější generaci, nemyslím si, že by to mělo až tak zásadní vliv na fotky jako na peněženku.