Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Velikost fontu

Ahoj, vytvářím podle jedné grafiky webovky a chtěl bych se zeptat jak se správně měří velikost fontu, kterou zadám do font-size?

Jde mi o to jestli se to měří od Nejvyššího bodu, které jsem schopen tou velikostí napsat až k nejnižšímu. Nebo se to nějak upravuje..... Popřípadě podle jakých písmen se to dělá

mám psd jedné stránky, podle které se snažím udělat kopii. V GIMPU měřím pixely. Jenže například malé "l" začíná ještě výš než velk= "C". Nejníž jde asi mal "q" No a mě zajímá odkud kam bych měl správně měřit velikost fontu, abych ji nastavil na těch svých webovkách