Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 a Steam trvale skoro bez internetu

Ahoj,

chtel bych se zeptat na takovou vec, ktera mozna castecne patri do herni sekce, ale myslim, ze tady spis lidi budou vedet, tak to dam jen sem.

Nejprve vysvetlim motivaci: Doma mam klasicke desktopove PC na praci i zabavu vcetne her, na chalupu vozim notebook. Doma si na nej nahraju co potrebuju a na chalupe muzu pokracovat treba ve hre, kde jsem skoncil doma. Na chalupe mam sice pripojeni k internetu ale jen pres LTE s omezenyma datama, neni problem na overovani, ale nemohu updaty a instalace her, ktere zaberou spousty gigabajt.

A o to mi prave jde. Notebook je treba vymenit z duvodu vykonu, tak premyslim nad desktopovym PC i na chalupu.
Vyhoda jasna, ze nemusim nic prevazet a druha vyhoda, ze to vyjde levneji. Nestavel bych ani cele nove, ale castecne z komponent, ktere mam.

Nevyhoda je ten internet, kdy ted si vse nahraju doma a na chalupe mam minimalni spotrebu dat, ale desktop PC bych prevazet nemohl a musel bych si vse nahrat na externi disk a vyresit to offline na chalupe.

A v tom spociva muj dotaz, ze dve veci nevim, jak takhle poresit:

1. Aktualizace Windows 10, jdou nejak nahrat doma offline a na chalupe to jen nainstalovat?

2. Hry na Steamu, jde to nejak stahnout a nainstalovat offline bez pripojeni k internetu a potom si internet zapnout jen na overeni?

Jak je to ohledne Steamu?

Kamarad rikal, ze kdyz dam zalohovat a obnovit, ze to muzu obnovit na jinem PC a hra tam bude fungovat. Je to pravda?

Na netu jsem cetl, ze mam nejak stahnout hru a prerusit instalaci. Potom ty stazene veci dat na druhy PC a pokracovat v instalaci a ono uz to bude stazene, tak se nic nestahuje (maximalne nejake runtime knihovny do Windows) a instalace probehne na tom druhem PC. Zkousel to nekdo? Jestli ne, tak to odzkousim, asi do toho PC pujdu, snad to nejak dopadne.