Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Adaptér wifi nemá platnou konfiguraci protokolu IP

Kolega mně přinesl notebook kde mu jak wifi tak ethernet dává výše uvedenou hlášku. Musí to být v notebooku,protože u mě doma je to stejné. Píše to bez internetu zabezpečeno, u ethernetu bez přístupu k inernetu. Zkoušel jsem diagnostiku a skončila pravě výše uvedenou hláškou, jak pro wifi tak pro ethernet. Musí to být něco v OS - že by najednou nefungoval ethernet i wifi. Nedochází k výměně paketů. Nebude to nějaký virus. Zkusím ještě avast po restartu, ale moc si od toho neslibuju.

je to jen soda okolností, ale uživatele, co nutně potřebují mít 88 ve jménu, si od časů živě před 20 lety představuju jako holohlavé tupější bytosti, kterým nelze pokládat složitější dotazy.

kontrolně: dala sem ta bytost výpis konfigurace tcpip?
zkusila jinou možnost připojení?

asi bych tu měl dát anketu: má cenu čekat na jakoukoli rozumnou odpověď?