Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde v linuxu monitorovat teploty, proudy a výkony jako v Hwinfo32 (na obrázku)

Potřeboval bych poradit pro linux (a také ještě pro OS X ) alternativu programu hwinfo32, ve kterém se dají monitorovat v okně Sensors různé stavy PC od teplot, výkonů, ampérů, frekvencí různých domén (uncore, gpu), po teploty PCH, jader, gpu části. Je to vidět na obrázku níže.
V linuxu jsem hledal ve filesystému, matně jsem narazil na /sys/class/cpu a sys/module/intel_...., ale tam se mi to nedařilo najít. Mají obvyklé distribuce driver(modul) pro zpřístupnění těchto senzorů?

obrázek
teploty-load-cpu-gpu.png

lm-sensors jsem nezkoušel kontrétně teď znova, ale mám sním z džívějška zkušenosti že je to nechopný xindl, maximálná ukáže teplotu CPU a okolí, víc ne. Mě zajímají ty proud, výkony, otáčky větráku, throttling, zaplnění VRAM, prostě to, co zobrazí hwinfo32