Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nelze se připojit k druhému routeru

Zdravím, kvůli zvýšení signálu wifi se snažím po baráku propojit dva routery. Mam hlavní TP Link, ze kterého vedu síťový kabel do druhého routeru Air Live WL-5460AP. Teď jsem se ovšem zasekl, že se do toho druhého routeru nemůžu přihlásit. Mam ho propojený síťovým kabelem s notebookem, router je vyresetovaný, ale IP adresa pro připojení z manuálu 192.168.100.252, nefunguje. Nefungují ani další adresy, které jsem na internetu našel.

ipconfig mně ukazuje toto:

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 2:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Ethernet adapter Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . :
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::68ce:e565:baa1:73cb%9
Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.115.203
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Default Gateway . . . . . . . . . :

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Connection-specific DNS Suffix . :
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::dc8e:9fa9:8998:e07c%11
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.10.105
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.10.10

Tunnel adapter Připojení k místní síti* 3:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Do TP linku se v pohodě dostanu, ale u toho druhého to ani žádnou výchozí bránu nezobrazuje. Zaboha nevím jak se teda dostat do Air Live routeru.

Kam jsi ten kabel zapojil? Do LAN nebo WAN zásuvky?
Router dostal přidělenou IP adresu od prvního routeru. Podívej se na první router na přidělené adresy, tam bys mezi nimi měl najít i ten svůj druhý router a přes jeho adresu se do něj dostaneš,
Do budoucna mu nastav pevnou adresu.

Pro šíření WiFi na druhém routeru:
1. vypni DHCP
2. nastav WiFi
3. nastav routeru pevnou IP adresu v rozsahu přidělovaném prvním routerem
4. kabel zapni do LAN (ne WAN)

Pokud budeš mít problém se na druhý router dostat, odpoj jej ze sítě, vyresetuj, připoj přímo k počítači a dle návodu nastav.

Ten druhý router připoj pomocí Lan k notebooku.Na notebooku ti musí fungovat wifi!!Zadej do prohlížeče IP z manuálu+heslo.Připojíš se k bráně pomocí wifi,ne pomocí síťového kabelu.Řešil jsem to minulý týden,také jsem se nemohl připojit do rozhraní routeru.Přes PC to nešlo,jen přes notebook a přes wifi.