Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chybné alebo chýbajúce ovládače pre MB (win 7)

Takže mám dosku Z170 PRO GAMING na ktorom som fungoval. Po 2 rokoch som sa rozhodol že vyskúšam SSD disk. Tak som nainštaloval windows 7 - 64bit, všetko som updatol, stiahol aktualizácie, zo stránok výrobcu stiahol ovládače na všetko a stále mi vyhadzuje v správcovi chyby na obrázku. Skúšal som už všetko možné , ale jednoducho mi tie výkričníky nechcú zmiznúť.

podpora win7 končí někde u intelů 4.generace (respektive jejich chipsetů):
https://www.asus.com/cz/Motherboards/Z170-PRO-GAMING/HelpDesk_CPU/

v seznamu driverů u výrobce vidíš, že místo chipsetu má ovladač pouze pro "me", což nechceš a tvůj problém to neřeší:
https://www.asus.com/cz/Motherboards/Z170-PRO-GAMING/HelpDesk_Download/

-> windows7 není pro tento board dobrá volba.

samozřejmě smbus můžeš v biosu zakázat, nebo aspoň ve správci zařízení.
detaily k "pci memory controlleru" si vygoogli podle jeho vendor & device.